Medzinárodný festival animácie Fest Anča je jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film primárne pre dospelého diváka a zároveň jediný Academy Awards® Qualifying festival na Slovensku. Každoročne sa koná v Novej Synagóge v Žiline a v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie. Cieľom festivalu je prezentovať súčasné progresívne animované filmy spolu s tým najlepším z histórie žánru. Festival sa snaží zvyšovať povedomie o animovanom filme ako o plnohodnotnej umeleckej forme a vzdelávať svoje publikum o rôznych podobách animácie.

Festival každoročne zahŕňa medzinárodnú súťaž animovaných krátkych filmov a hudobných videí, ale aj tematické a špeciálne fokusované filmové sekcie. Fest Anča ponúka prednášky, výstavy, workshopy, premietania pre deti a množstvo ďalších sprievodných podujatí.

 

Fest Anča 2023

 

Chceš byť súčasťou? Fest Anča 2024, ktorý sa bude konať v Žiline v dňoch 25. až 30. júna 2024  práve spustil prihlasovanie filmov na svoj sedemnásty ročník. Prijíma prihlášky v kategóriách krátky animovaný film, animovaný videoklip, animovaný film pre deti a študentský film.

Tohtoročná výzva na prihlásenie je otvorená cez FilmFreeway.com. Prihlasovanie je otvorené do 31. januára 2024 a bude prebiehať v troch fázach:
● Earlybird prihlasovanie je bezplatné do 30. novembra 2023.
● Prihlásenie filmu v období od 1. decembra do 31. decembra 2023 bude spoplatnené registračným poplatkom vo výške 5 EUR.
● Prihlášky podané od 1. januára do 31. januára 2024 (neskorá uzávierka/late entry) budú predmetom registračného poplatku vo výške 10 EUR za film.

Na festivale bude tiež možné súťažiť o ocenenie Anča Award v nasledujúcich kategóriách:
 Najlepší krátky animovaný film (1000 €)
 Najlepší študentský krátky animovaný film (1000 €)
 Najlepší animovaný videoklip (1000 €)
 Najlepší detský krátky animovaný film (1000 €)
 Najlepší slovenský krátky animovaný film (1500 €)

Registrácia je otvorená do 31. januára 2024. Tím organizátorov akceptuje len krátke animované filmy a videoklipy vyrobené po 1. januári 2022 a prihlásené s anglickými titulkami. Nenechaj si ujsť šancu stať sa súčasťou 17. ročníka Fest Anča 2024!

Tu si môžete pozrieť fotky z Fest Anča 2021. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *