Festival FRAJ sa bude konať aj tento rok. Jeho 4. ročník sa uskutoční 29. a 30. júla tradične v historickej budove Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Za svoju tému si tentokrát zvolil predsudky, s nosnou diskusiou o predsudkoch voči Rómom.

Headlineri hudobného programu budú Puding Pani Elvisovej a Ventolin. Zahrá však aj mladá česká hviezda Amelie Siba či horúce mená domácej nezávislej scény ako Bulp, Zabiť Františka alebo Sam Handwich. Návštevníkov roztancujú Lomnické Čháve a v nočných slotoch aj DJ-i Bayside, Laura Plis a Mlady.

Na festivale opäť nebude chýbať ani humor. Komici zo Silných rečí si pre návštevníkov pripravili nový formát Improshow. Najväčšou zmenou oproti minulému ročníku je však návrat divadla a výrazne rozšírený program vizuálneho umenia. Areál festivalu svojou tvorbou oživí 11 mladých slovenských výtvarníkov. Tešiť sa môžete aj na diskusie, literatúru, cestovateľské kino, filmovú prednášku, workshopy a sobotné dopoludnie vyplní program pre deti.

Pre FRAJ je veľmi dôležitý aj regionálny rozmer. V spolupráci s miestnymi organizáciami cestovného ruchu sa festival snaží šíriť povedomie o bohatstvách Gemera.

“Od začiatku je naším cieľom prinášať kvalitnú kultúru do mesta, ktoré je známe najmä vysokou nezamestnanosťou, ale aj ukazovať ľuďom z iných regiónov, že to tu vôbec nie je také zlé, ako sa prezentuje v médiách,” hovorí riaditeľ festivalu Tomáš Bálint. Festival sa postupne dostáva do povedomia aj vo vzdialenejších regiónoch.

“Veľmi sa tešíme, že náš festival naďalej rastie a darí sa nám oslovovať ľudí z celého Slovenska. Už minulý rok k nám zavítali návštevníci napríklad z Bratislavy, Košíc, Nitry, Žiliny či Humenného. Napriek tomu veľmi často počúvame, že Rimavská Sobota je od ruky, voči čomu sa ostro ohradzujeme (smiech),” dopĺňa T. Bálint.

● Kompletný program s množstvom informácií nájdete na sociálnych sieťach festivalu. Lístky si môžete kúpiť na ich oficiálnom webe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *