11. ročník festivalu LUNCHMEAT – medzinárodnej udalosti venovanej nezávislej elektronickej hudbe a digitálnemu umeniu, ohlasuje druhú vlnu vystupujúcich umelcov. Lunchmeat sa v roku 2020 odohrá na viacerých lokalitách v Prahe od 28.9 do 3.10. Jednou z headlineriek je svetová producentka SOPHIE, ktorá sa po šiestich rokoch vráti do Prahy. Nebude chýbať ani etablovaná DJ-ka a producentka Helena Hauff.

Pozrite si ďalej zoznam nových umelcov a festival pravidelne odporúčame už prakticky od založenia Swine Daily. Ide o audio-vizuálnu udalosť so skvelým medzinárodným programom a európskym významom <3

„Lunchmeat jsme vždycky brali trochu jako reakci na současné klubové „schizma“, kdy vedle sebe existuje největší underground i mainstream taneční hudby. Tím, že na jednu stranu přijde Sophie a na druhou Helena Hauff chceme ukázat, že se tyto světy můžou doplňovat a kooperovat,“ hovorí Jakub Pešek, riaditeľ festivalu.

„Sophie hrála v našem klubu NEONE v letech 2013 a 2014, v úplných začátcích své kariéry a proto s ní cítíme silné spříznění. Je důkazem toho, jak daleko se může dostat i člověk z okrajových žánrových sfér a dělající velmi neobvyklou až extrémní hudbu,“ dodáva Pešek. Producentka a speváčka Sophie patrí medzi najväčšie hviezdy a spolupracuje s Charli XCX, Madonnou a zbiera nominácie na Grammy.

Časť festivalu sa ponesie v „duchu estetiky temných časov“ – podobne ako dark techno Heleny Hauff. Temnotu prinesie aj audio-vizuálna performance „Black Sunday“ od dua 404.zero, kde predvedú apokalyptický dark ambient.

Slovenskí Tittingur vystúpia so skvelou českou VJ-kou æoe. Ďalšia slovenská producentka Nina Pixel vystúpi po boku Adriána Krišku, kde v projekte Ancestral Archeology (AV, live), budú skúmať prepojenie slovenského folklóru s technológiou 21. storočia. Temple Timbre Embers (AV, live) mieša vizuály DevKida s hudobníkom a producentom Stroon-om.

Návštevníci si môžu užiť aj intermediálnu performance od šialeného vizionára Sam Rolfesa, ktorý ponúkne svoju 360° show vo virtuálnej realite. Koncertnú premiéru na Lunchmeate bude mať aj virtuálna bytosť/digitálny avatar NIVVA.

Medzi skôr ohlásenými umelcami sú osobnosti ako Lyra Pramuk, Robert Henke, Maenad Veyl či Anthony Linell. 

Lístky sú dostupné v sieti GoOut ✤

_

Zdroj: TS Lunchmeatu poskytla Swine Daily Anna-Marie Bártová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *