Mestské hudobné festivaly Waves Bratislava a Waves Vienna budú mať od tohto ročníka k sebe ešte bližšie. Okrem strešnej značky Waves Central Europe organizátori predstavujú ďalšie novinky. Spustená je nová webstránka s novými vizuálmi, a známe sú „focusové“ krajiny pre tento ročník – Estónsko, Lotyšsko a Litva.

Doteraz to boli dva paralelné festivaly, teraz uvádzajú do života novú značku Waves Central Europe. Tá ešte užšie prepája festivaly Waves Bratislava a Waves Vienna, spolu s konferenciou určenou pre hudobných profesionálov.

“Od tohto kroku si sľubujeme vyššiu rozpoznateľnosť najmä z pohľadu zahraničných návštevníkov. Ukazujeme, že ide o jeden celok spájajúci v sebe odbornú konferenciu a dva festivaly, ktoré sa konajú v dvoch najbližších hlavných mestách Európy – v Bratislave a vo Viedni,“ hovorí Tibor Holoda, jeden z riaditeľov podujatia.

„Zároveň už v názve signalizujeme zameranie na hudobnú scénu strednej a východnej Európy. Viedeň sa za uplynulých 25 rokov etablovala ako brána do novej Európy, chceme naďalej toto spojenie rozvíjať a napomôcť tak ku odkrývaniu všetkého zaujímavého, čo hudobný sektor tejto takmer polovice Európy, ponúka,“ poznamenáva Thomas Heher, šéf viedenskej časti.

WCE2015_graphic

Save the dates!

Celé podujatie pod novou hlavičkou Waves Central Europe sa bude konať od stredy 30. septembra až do nedele 4. októbra. Spoločná Waves Music Conference sa začne vo viedenskej Universität für Musik und darstellende Kunst vo štvrtok, 1. októbra a pokračovať bude v bratislavskom hoteli Crowne Plaza v piatok, 2. októbra.

Viedenská festivalová časť obsadí 10 lokalít v centre mesta. Slovenská časť sa uskutoční v piatok a v sobotu v 10 kluboch a priestoroch v bezprostrednej blízkosti bratislavského námestia SNP.

Waves_Bratislava_2014_martina_mlcuchova-74

Nová webstránka

Všetky informácie o programe budú postupne pribúdať na novej webstránke, ktorá sa stáva centrálnym spoločným informačným bodom pre oba partnerské festivaly aj pre konferenciu. Návštevníci môžu naďalej používať aj podstránky www.wavesvienna.com a www.wavesbratislava.com, kde nájdu podrobnosti o festivalovom dianí v jednotlivých mestách.

Zaostrené na Estónsko, Litvu a Lotyšsko

Okrem zviditeľnenia novej hudby zo strednej Európy chcú organizátori Waves Central Europe v programe predstaviť aj tri baltické krajiny – Estónsko, Litvu a Lotyšsko. Z tamojšej scény vzišlo už niekoľko mien, ktoré už poznajú v Európe. K tým najznámejším patria napríklad Ewert and the two Dragons alebo Carnival Youth (ktorý mimochodom vystúpia aj na tohtoročnom Grape festivale), čo naznačuje že hudobná scéna z tejto časti kontinentu skrýva ďalší, zatiaľ neobjavený potenciál.

Waves-Bratislava-2013_Primacialny-Palac_panelove-diskusie

Panelová diskusia v Primaciálnom Paláci počas Waves 2013 Foto: Waves Bratislava

Prihlasovanie účinkujúcich je možné do 31. mája

Organizátori hľadajú kapely a hudobníkov s potenciálom a ambíciami rozšíriť si fanúšikovskú základňu a uspieť za hranicami domácich trhov: “Ak máte pocit, že robíte hudbu, ktorú by mal spoznať svet, neváhajte a dajte o sebe vedieť,” vyzývajú.

Aplikačná fáza bola spustená 1. apríla, potrvá až do 31. mája a je spoločná pre bratislavskú aj viedenskú časť festivalov. Prihlásiť sa dá tu.

Spustený predpredaj

V predpredaji sú odteraz výhradne festivalové permanentky na oba dni pre jednotlivé mestá samostatne. Denné lístky, umožňujúce vstup do všetkých klubov a priestorov v rámci jedného mesta/festivalu sa budú predávať až od 1. septembra a to len v prípade ak sa dovtedy nevypredá kontingent festivalových permanentiek.

Držitelia konferenčných lístkov „Waves Central Europe Pass“ majú možnosť vstupu na všetky konferenčné i festivalové podujatia pod hlavičkou Waves, v oboch mestách počas všetkých dní. Online predajcovia sú na Slovensku TIXY, v Rakúsku Raiffeisen.

Registrácia na konferenciu je spustená online prostredníctvom TIXY. PRO pass na festival Waves Bratislava v kategórii Early bird je dostupný do 30. mája.

logo Waves Central Europe

Partnerské festivaly Waves Vienna a Waves Bratislava vznikli s cieľom poskytnúť odrazový mostík pre hudbu, ktorá má ambíciu i potenciál prekročiť hranice svojich domovských krajín. Podujatie, ktorého história siaha do roku 2011, preto zahŕňa aj časť venovanú zástupcom hudobného priemyslu. Jeho cieľom je pozdvihnúť profesionalitu regionálnej hudobnej brandže na úroveň, ktorá vytvorí lepšie podmienky na spoluprácu a úspešné umiestnenie sa na zahraničnom hudobnom trhu. Od roku 2015 funguje pod novou spoločnou platformou Waves Central Europe.

Zdroj: TS Waves Foto: Martina Mlčúchová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *