Včera, 27. augusta, začal v Bytči pri Žiline 1. ročník filmového festivalu Hviezdne noci. Zaujímavé podujatie, ktoré si určite zaslúži pozornosť filmových fanúšikov, bude prebiehať do nedele 30. augusta. Hviezdne noci ponúknu program zameraný na históriu svetovej aj slovenskej kinematografie.

„Hviezdne noci sú miesto, kde sa stretávajú milovníci filmu. Zmyslom festivalu je objaviť pre divákov klenoty z dejín filmu a predstaviť im neprebádané zákutia siedmeho umenia. Hviezdne noci znamenajú aj spoločné pozeranie filmov pod hviezdami,“ uvádza oficiálny popis.

Program festivalu sa skladá zo štyroch filmových sekcií a zo sprievodného programu. Diváci uvidia spolu 17 filmov. Sprievodný program bude zahŕňať 5 koncertov, program pre deti, tvorivé dielne, kde sa naučíte kresliť komix, vyrábať bábky či šperky, a premietanie Best of Anča. Filmy budú rozdelené do sekcií: FENOMÉN SLOVENSKO, FILM A HISTÓRIA, FILMOVÝ ZEMEPIS a FILM A HUDBA.

11828676_874412985960178_5947362749638963390_n

Bytčianska synagóga, Foto: FB Bytčianska synagóga

„Počas celého festivalu bude filmový program dopĺňať aj živá hudobná produkcia. Postupne sa predstaví jedna česko–slovenská a tri slovenské, mladé, no hudobne vyzreté kapely. Konkrétne pôjde o kapely z alternatívno-rockovej scény Stolen money, Daniel and the Moravians, Max Bazowski a Elections in the Deaftowns. Na záver festivalu vás čaká rocková párty s revival bandom On stage,“ uvádzajú organizátori.

Premietať sa bude v priestoroch Bytčianskeho zámku, synagógy a v kinosále Dome kultúry. „Bytča by mala vyťažiť zo svojho potenciálu. Je to dobré mesto na organizovanie kultúrnych podujatí vzhľadom na svoju polohu a historické kulisy. Preto sme sa rozhodli festival zorganizovať a dúfame, že sa sľubne rozbehne,“ vyjadril sa riaditeľ festivalu Peter Gärtner pre feelingmovies.sk.

Celý program nájdete na stránke festivalu: hviezdnenoci.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *