Pražský kolektív Genot Centre sa dlhodobo venuje prezentácií a spájaniu súčasného digitálneho undergroundu formou site-specific koncertov a kazetových releasov. Vydavateľstvu vedenom Ondřejom Lasákom a Wimom Dehaenom sa už, podobne dlho ako Swine Daily, cez päť rokov darí objavovať výrazné domáce aj svetové talenty abstraktnej hudby. Gratulujeme k výročiu! ?

Kolektív prináša už štvrtú edíciu zo série GenotPresents, kde si môžete prísť užiť to najvýraznejšie zo súčasnej abstraktnej elektronickej hudby v neobvyklých kontextoch. V rámci tejto série sa môžete tešiť nielen na krst posledného releasu egyptského hudobníka ABADIR, ale aj na debut nádejnej českej producentky Ursuly Sereghy či pražskú premiéru maďarského umelca Fausto Mercier (ktorého Genot Centre pozvali aj na náš kurátorovaný program počas AFO 2019). Okrem toho vystúpia aj naši kamaráti Gin&Platonic DJs.

GenotPresents#4 sa uskutoční v Divadle Archa – centre pre súčasné umenie.

LINEUP:

ABADIR, vlastným menom Rami Abadir, je Egyptský producent, zvukový umelec a hudobný novinár. V posledných rokoch sa stal výraznou súčasťou súčasnej progresívnej klubovej scény. Vo svojich masívnych kompozíciách na aktuálnom albume Pause/Stutter/Uh/Repeat originálne využíva ľudský hlas ako hlavný zvukový zdroj futuristických klubových bangerov, ktoré sú pompézne a dojemné zároveň.

 

Mladý maďarský producent, multimediálny umelec a vyhľadávaný zvukový inžinier Fausto Mercier, vlastným menom Roland Nagy, vo svojej produkcií stojí na rozmedzí sound artu a súčasnej extrémnej klubovej hudby. Vo svojich chaotických a pritom sonicky precíznych živých improvizáciách vrství masívne beaty a chytľavé slučky. Na úspešné dávnejšie releasy nadväzuje novým materiálom u mexickej značky Infinite Machine.

 

Milovníčka dychových nástrojov a producentka Ursula Sereghy, spätá s pražským priestorom Synth Library, vytvára tekuté kompozície pretkané mikroskopickými samplami, field recordings, digitálne zmutovanými dychmi a miznúcimi beatmi, ktoré vás dostanú do stavu blaženého nepokoja. Už čoskoro sa môžeme tešiť na jej debutový album.

Akciu GenotPresents#4 uzatvorí štvorčlenný ostravsko-pražský hudobný kolektív Gin&Platonic DJs, ktorí od roku 2016 pokrývajú súčasnú experimentálnu scénu. Momentálne sú jednými z najprogresívnejších labelov v ČR, ktorí vydávajú hudbu z celého sveta od Japonska cez Ukrajnu až po americký severozápad.

Príďte si vychutnať zmes experimentálnej klubovej hudby už v stredu 28.7. v pražskom Divadle Archa.

■ Lístky na predpredaj nájdete na goout.cz ■

Text: Sasha / Zdroj: TS Genot Centre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *