Dawafer je debutové album v Praze usazeného egyptského malíře a hudebníka Omara El Sadeka produkujícího pod pseudonymem QOW. Po více než dvou letech pečlivé práce se vyhledávanému výtvarníkovi (spolupráce s umělci jako ZULI či Drew McDowall, účast na festivalech jako Unsound či Lunchmeat) podařilo přetavit nahromaděnou inspiraci i osobní frustrace do ambiciózního dlouhohrajícího debutu, který vychází 17.3. 2021 u pražského vydavatelství Genot Centre.

Dawafer je trpělivě navršený pulzující masiv. Nepravidelný rytmus pozvolně proplouvá překvapivě pokroucenými zvukovými meandry, aby čas od času zcela zmizel v digitální mlze z táhlých klávesových ploch, rozvrzaných smyčcových motivů, intimních fragmentů každodenních konverzací i rozostřených samplů lidových nápěvů. Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají tenhle nadčasový hypnotický opar a zároveň dokazují, že mystiku můžeme hledat i v hudbě, která nezůstala v minulosti.

Na obalu alba a limitované kazetové edici spolupracoval Omar El Sadek s domácím výtvarníkem Jiřím Macků spojeným s labelem Gin&Platonic.

Zdroj: Tlačovú správu Genot Centre poskytol Swine Daily Ondřej Lasák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *