Náš obľúbený pražský kolektív a label Genot Centre sa 13. 4. 2022 po ročnej prestávke vracia do Divadla Archa. Predstaví tu divákom piatu edíciu koncertnej série GenotPresents. Aj tentokrát tak pôjde o výrazné prepojenie súčasenej abstraktnej elektroniky a vizuálneho umenia. Vystúpi americká dvojica More Eaze & Seth Graham aka —__–___ (Orange Milk Records). Pôjde o jediný koncert v strednej a východnej Európe, kde predstavia svoju unikátnu víziu „barokného emo-ambientu“. Viac informácii nájdete tu.

Za českú domácu scénu sa predstaví Natálie Pleváková, ktorá pripravuje svoj dlho očakávaný debut. Nebude chýbať ani oceňovaný predstaviteľ londýnskej progresívnej klubovej scény Klahrk – ten predstaví svoj agresívne-euforický materiál, z pripravovaného projektu pre Genot Centre.

—__–___ (More Eaze & Seth Graham) (USA / Orange Milk Records)

Producentka a vokalistka Mari Maurice (aka More Eaze) a skladatel a vizuální umělec Seth Graham patří mezi nejvlivnější postavy současného amerického undergroundu. Zatímco More Eaze společně se svou nejlepší kamarádkou Claire Rousay v posledních několika letech pomohla proměnit ambientní hudbu v mnohem osobnější prostor pro hravé i dojemné výpovědi o síle přátelství a intimitě i banalitě každodenního života introvertních queer osob, Seth Graham spolu s Keithem Rankinem (Giant Claw) vybudoval vizionářský safe space Orange Milk Records. V něm má své místo ta nejzábavnější progresivní elektronika, přepálený hyperpop a každý, kdo jinde nezapadá.

Jejich společné album The Heart Pumps Kool-Aid je citlivou výpovědí o životě na okraji v současné Americe a zároveň tím nejkreativnějším milostným dopisem 90s emo/post-harcore scéně. Stejnou důležitost zde mají živé dechové nástroje, auto-tune vokály, kytarové samply, digitální smyčcové aranže i blackmetalový řev. Výsledek je pestrobarevně surrealistický, společensky angažovaný i lidsky smířlivý. Jedno z nejsilnějších alb roku 2021 doplní v Divadle Archa vizuály Iana Cooka, známého prací pro HBO a Vice. Cookova tvorba, výrazně ovlivněná odkazem Davida Lynche a Harmony Korine, vychází z fascinace temnými podtóny dokonale působících amerických předměstí.

Klahrk (UK / WARE, SFX, Activia Benz)

Londýnský producent Ben Clarke (aka Klahrk) je přes svůj nízký věk výrazným hybatelem tamní klubové scény. Jako hlavní postava multimediálního kolektivu Ware, pořadatel akcí věhlasné značky Activia Benz (producenta Slugabed) a zvukový výzkumník na London South Bank University organicky propojuje světy akademického sound designu a futuristické taneční hudby. Na svých releasech kombinuje masivní beaty tvořené z drtivě dynamických smyček s pompézně euforickými melodiemi a nečekanými rytmickými zlomy. Výsledkem je chytlavý a emocemi nabitý maximalismus, ve kterém ale emoce vždy převáží nad všudypřítomnou technickou dokonalostí. V české premiéře představí Klahrk své aktuální album Oscillate and Shimmer i chystaný materiál, který letos vyjde u Genot Centre.

Natálie Pleváková (CZ)

Česká zvuková umělkyně a absolventka oboru multimediální kompozice na JAMU Natálie Pleváková se ve své nepředvídatelné tvorbě zaměřuje na strategie elektronické hudby v post-digitální éře. Svým krystalickým sound designem doprovází divadelní představení (Studio hrdinů, Divadlo PONEC), podcasty (Týdeník Respekt) a je nedílnou součástí hravě-angažovaně hydrofeministické tvorby umělce Jana Matýska. Právě ve spolupráci s ním vzniká i speciální set pro Divadlo Archa, kde se Pleváková před plánovaným vydáním svého dlouho očekávaného debutu odstřihne od dosavadních podob svých živých vystoupení. Co čekat? Digitální hauntologii, nepolapitelně tekutý zvuk i vychýlené Zpívánky pro 21. století.

Zdroj: Genot Centre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *