Stejně jako včera jsme si pro Vás připravili skromného průvodce pátečním večerním programem Academia Film festivalu v Olomouci. Nechte se oslnit znalostmi, které načerpáte na přednáškách a následně si přijde zařídit na afterparty, na které se představí nejzvučnější jména současné česko-slovenské elektronické scény. Koncertem v kapli Vás provedou skvělé vizuály brněnské VJky KRSTN KLKV.

Roboti už jdou: Umělé bytosti v hudebních videoklipech | 19:30 Divadelní sál přednáška
Roboti nejsou jen zdrojem „nerdí“ fascinace, ale také zaujetí v rámci hudebních videoklipů, kde figurují jako postavy zbavené emocí, dokonalé bytosti lidské podoby, nebo chladná hrozba snažící se zaujmout kontrolu nad světem lidí. Přednáška Aleše Stuchlého a Karla Veselého se bude snažit ukázat podobu současné i předchozí populární tvorby, ale také zabrousí do hlubin obskurních a bizárních videí obsahujících tajemné robotické postavy. Nechte se unášet kurátorskými schopnostmi tohoto publicistického dua a rozšiřte své znalostní obzory v oblasti populární hudební tvorby.

 

Šťastný film – USA, 2016, 95 min. |20:00 Filmový sál Innogy dokument
Meditační kurz na Bali, terapeutická sezení v New Yorku a hektický psychofarmaky navozený stav doplněný nekončícími přednáškami a cestováním. Sledujte úspěšného grafického designéra Stefana Sagmeistera na cestě za nalezením štěstí v současném světě. Jeho pouť je prokládána videodeníky a stává se tak nevšedním kaleidoskopem estetického vnímání jedince ve společnosti.

 

Potomci lidí – USA, 2006, 109 min. | 20:30 Parkán film
„ Budoucnost není cosi vzdáleného, ale je to součástí reality, kterou utváříme každým svým činem.“
To je názor, který se snaží režisér Alfonso Cuarón sdělit ve svém dystopickém filmu, který je dle jeho tvrzení, více současným thrillerem zasazeným do budoucnosti, než futuristickým sci-fi.

 

Je s námi konec? – USA, 2016, 96 min. | 21:30 Metropol dokument
Vyústění spolupráce kreativního ředitele National Geographic Tima Pastora a hollywoodského herce Leonarda DiCapria, které vzniklo v duchu nové filosofie tohoto naučného kanálu „Fewer, Bigger, Better“. Dokument si klade za cíl informovat o globálních klimatických otázkách i v kruzích populární kultury, kde je zájem o ekologii velmi malý.

 

 

Když vztahy přestanou být virtuální | 22:00 Divadelní sál přednáška
Přednáška Mgr. Radany Farkašové nás zavede do světa virtuální komunikace a sociálních sítí. Jak se proměňují mezilidské vztahy vlivem neomezených možností, které internet poskytuje? A co to je vlastně fenomén tzv. kybersexu, který se v současné době značně rozmáhá? Na tyto a další otázky Vás čekají odpovědi již dnes.

 

1flfsoap + Keosz + 16 colours + tatratank | 22:00 Kaple božího těla hudba
Večerní hudební program odstartuje duo 1flfsoap (Michal Janík a Lukáš Palán), kteří o sobě tvrdí, že chtějí vyhnat z měst zápach electroswingu. Kytara, živé bicí a syntetizátory vytváří pestrou paletu tanečních tónů, které energicky nanáší na pomyslné plátno taneční elektroniky. O slovo se přihlásí i Erik Osvald známý pod uměleckým pseudonymem Keosz. Tento slovenský producent momentálně tvoří ambientní a atmosférickou hudbu, která by obstála i na světové úrovni. 16 colours je nové umělecké jméno Petra Kudličky, donedávna známého jako EGA. Jeho modulární elektronika okouzlí svojí inovativností a hravou představivostí.

 

Paradiso Rhythm + Jimmy Pé + Karaoke Tundra + Dreem Tran’s b2b Kewu | 23:00 Atrium hudba
O pozdně večerní program se postará v Košicích usazený producent Paradiso Rhythm a jeho syrové groove rytmy, které spolu s emotivně laděnými melodiemi míchají neodolatelný koktejl 90’s housu. Sekundovat mu bude v současnosti jeden z nejznámějších slovenských DJ’s, Jimmy Pé. Viktor Tverdochlibov aka Karaoke Tundra je na česko-slovenské scéně již respektovaným pojmem a zárukou kvality. Jeho inovativní hip-hopem inspirovaná taneční elektronika chytí a nepustí. Večer zakončí mladý český producent Dreem Tran v b2b setu s Kewu.

Sledujte naše videá a fotky z AFO festivalu na našom Instagrame alebo Facebooku

Text: Karel Havlíček / Foto: AFO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *