19. januára v relácii Ráno na eFeMku bolo spustené prvé kolo hlasovania súťaže Radio_Head Awards, v ktorom si poslucháči vyberajú v kategóriách Album roka, Singel roka a dvoch nových kategóriách Objav a Debut roka. Prvé kolo hlasovania potrvá do 1. februára. Nominácie budú predstavené 2. februára a odštartuje 2. kolo hlasovania. Hlasovať môžete tu.

Siedmy ročník hudobných cien Radio_Head Awards prinesie niekoľko dôležitých zmien. Kategórie Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela nahradia kategórie Objav roka a Debut roka. Objavom roka sa bude môcť stať kapela či interpret, ktorý ešte nevydal oficiálny album. Longlisty v obidvoch nových kategóriách zostaví hudobná redakcia Rádia_FM, víťazov vyberú už tradične poslucháči Rádia_FM v internetovom hlasovaní.

Bez zmeny zostávajú kategórie Album roka, Singel roka, Hip Hop/Rap/R’n’B, Hard and Heavy, World Music / Folk, Elektronická hudba a tiež kategórie, ktoré zastrešuje Rádio Devín – Jazzová hudba a Klasická hudba.

O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodnú poslucháči Rádia_FM a Rádia Devín v hlasovaní, ktoré je už v plnom prúde.

Svoju cenu Album roka / Cena kritikov opäť udelí aj odborná porota

Moje osobné hlasovanie:

Album roka: Talent Transport – 1 (Slnko records)

Singel roka: Pjoni – Cubed (Exitab)

Objav: FVLCRVM

Debut: Talent Transport – 1 (Slnko records)

Zdroj + Foto: Radiohlavy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *