V nedeľu 12.3. 2017 sa uskutočnili dve od seba nezávislé ocenenia osobností na Slovensku. Polovica krajiny hovorila o „úžasných“ osobnostiach televíznych obrazoviek, druhá „alternatívna“ časť Slovenska hovorila o Rádiohlavách na Rádiu_FM. Ceremoniál Radio_Head Awards 2016 sa konal ako tradične v Starej Tržnici v Bratislave a naša fotografka Verana Dobal bola pri tom.

Najväčším príjemným prekvapením a potešením bolo udelenie uznania Erikovi Osvaldovi aka Keosz-ovi v kategórii Elektronika – Nahrávka roka. Keosz taktiež zvíťazil v špeciálnej sekcii Ocenenie Nadácie Advance Investments. Pozrite si aj fotografie z koncertu, ktorý sme Keoszovi usporiadali v žilinskom Rosenfeldovom paláci.

_MG_2958

Za zmienku stojí aj výhra v kategórii Singel roka pre B-Complex a jej singel „Past Lessons For The Future ft. Jan Werich“. Matya alebo B-Complex sa na záver večera predstavila v live vystúpení, kde odohrala práve túto víťaznú nahrávku.

Počas odovzdávania cien sa striedali live vstupy z „backstageu“ kde moderátori spovedali víťazov. Matya na otázku, či túto výhru čakala odpovedala s neskrývanou úprimnosťou a hrdosťou, že nie je prekvapená svojou výhrou.

Téma, ktorú v nahrávke prezentuje je v súčasnosti nevyhnutnosťou a snažila sa poukázať na vytrácanie sa ľudskosti z dnešného sveta. Matya podotkla, že pasáž z reči Jána Wericha by mala byť v súčastnosti samozrejmosťou, nie výnimočnosťou.

_MG_3137

Celý večer prebehol bez zaváhania, až na pár pochybností pri zvláštnom výbere live vystúpení a kombinácií hudobníkov. Aj napriek tomu, že večer pôsobil mierne stroho a až priveľmi „perfektne načasovane“, musíme zdôrazniť, že Rádio_FM je stále najlepšie rádio na poli alternatívnej hudby v slovenskom éteri.

👇 Tu si môžete pozrieť našu fotogalériu z odovzdávania cien Radio_Head Awards 2016 👇

Foto: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *