Do pražského klubu Underdogs’ zavítají během příštího měsíce food house, a to konkrétně 22. května. Dvojice (Fraxiom & Gupi) pochází z Massachusetts a spojila se v roce 2020, kdy společně vydali skladbu “Thos Moser” a i stejnojmenné album. To vyšlo pod labelem Dylana Bradyho — Dog Show Records. Duo vyniká svým zábavným a energickým přístupem. To se odráží hlavně na textech, jež jsou plné popkulturních odkazů a vtipů, které food house skvěle spojuje s výraznou hyperpopovou produkcí.

 

Celou akci organizuje nezávislý kolektiv Glitch Katz, který od roku 2022 pořádá eventy vznikající s důrazem na prohlubování nejen české rave, queer a umělecké komunity. To se nejvíce odráží na pravidelně organizované akci s názvem VIZE3000, kde již v minulosti vystoupili umělci jako je například, Klara Wodehn, Zodi, sxilence, Mat213, Young Havel a další. Cílem Glitch Katz je také dávat příležitosti menším, nebo vzdálenějším ale talentovaným hudebníkům.

Jako support tento večer vystoupí další dvě talentovaná jména. První z nich je Matěj Dvořák aka hyperpopový producent a zpěvák vystupující jako BoLs/sLoB. V roce 2021  jsme s ním vydali zajímavý rozhovor, kde jsme probrali jeho pohled na tvorbu. Přečíst si ho můžete zde.

Dále vystoupí undergroundový hudební kolektiv 300Percs (eccoscam, oxidwaste, Ludvík Šavel, wyajake a 2plus2iraq). Díky různým hudebním vkusům uvnitř skupiny se 300percs podařilo najít a udržet si svůj unikátní sound inspirovaný cloud rapem, EDM a trapovou hudbou.

O závěrečnou after party se postarají Glitch Katz djs (DJ Keťák, poison ivy, EweMä, Spherez, DJ Pažitka, Pawlo Crystal), nejspíše společným b2b setem. Předprodej vstupenek je již nyní dostupný přes sít GoOut.cz: zde.

 

 

 

 

Text: Natalie Kaincová, Foto: food house, Poster: @mrtev.ve.skorapce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *