Ani tridsiaty štvrtý ročník festivalu študentských filmov FAMUFEST nebude ušetrený o bohatý hudobný program. Celkom dvadsať osem interpretov z Česka, Poľska, USA i Japonska na troch originálnych lokalitách bude baviť návštevníkov po dobu piatich nocí. Program kurátoruje pražská promotérska skupina Heartnoize Promotion, ktorá na tému tohtoročného festivalu Inferno postavila temne ladenú dramaturgii plnú známych i neznámych mien. Od tanečnej elektroniky cez gitary, hip-hopové beaty až k sonickým experimentom.

Niechec_credit Przemek Kulikowski

Na pondelkovom Openingu v krásnych priestoroch Galérie Lucerna zahrajú svoje DJ sety jedny z najoceňovanejších elektronických producentov v českom prostredí: FLOEX, Never Sol, Ventolin a kráľ modulátorov HRTL, nedávno nominovaný do prestížnej súťaže Czeching. V nej sa objavili i postrockoví Cold Cold Nights, ktorí spoločne s matadormi scény Please The Trees na FAMUFESTe ukážu, že gitarová hudba ešte zďaleka nie je vyčerpaná.

Utorkový experimentálny večer bude vedený silnou zahraničnou dvojkou: americký saxofonista Sam Hillmer aka Diamond Terrifier z legendárnej noisejazzové kapely Zs a z druhého konca sveta dorazia japonskí šialenci VMO mixujúci black metal a tvrdú elektroniku.

Full Moon Magazine si pod svoje krídla zobral  stredajší večer. Jeho headline hosť je naozaj špeciálny. Avantgardný jazzový kvintet z Poľska Niechęć príde prvý krát do Prahy po extatickom vystúpení na tohtoročnom Colours of Ostrava. Vo svojej domovine platia za jednu z najznámejších kapiel a ich nekonvenčné pojatie jazzu bude patriť k vrcholom nie len hudobnej časti festivalu. 

Vďaka podpore Poľského inštitútu v Prahe bude hudobný program výrazne poľsky zameraný. Legendy poľského underground rapu Robert Piernikowski a 1988 sa po úspechu spoločného hip-hopového projektu Syny rozhodli ísť načas vlastnými cestami. Oba sólové projekty budú predstavené na štvrtkovom spoločnom večeri FAMU a Karlovej Univerzity, ktorý bude mať za cieľ nie len hudobnú stránku ale aj podporu detí s onkologickým ochorením.

Robert Piernikowski_credit Ester Sebestova

Hip hopové beaty budú hlasno znieť aj na záverečnej Closing night v budove FAMU, kde sa predstaví najväčšia osobnosť českého grimeu Smack s najžhavejším projektom súčasnej českej scény Opak Dissu v premiérovom b2b sete. Podporí ich line-up plný aktuálneho mladého rapu v čele so Stříbrným Rafaelom. Súpisku hudobného programu FAMUFEST doplňujú mená: Mutanti Hledaj Východisko, Tábor radosti, Izanasz, Known As Brooklyn, Pornwatcher, Selektiv Mutism, Atlantik, Blazing Bullets crew, Tetris crew, Lavra, Eescrow DJ set, a Digital Unrealities.

Smack

Od pondelka 13.11. do soboty 18.11. sa Praha premení v mesto filmov a hudby. Akreditácie sú k dispozícii v predpredajnej sieti GoOut, prípadne na mieste. Viacej info o programe vrátane časov a miestach konania nájdete na www.famufest.cz alebo na Facebooku. Príďte s nami zažiť ozajstné peklo!

Oficiálny event festivalu: FAMUFEST 2017 /  https://www.facebook.com/events/530695090596505/

Facebookové eventy jednotlivých hudobných večerov:

13.11. – FAMUFEST Inferno #1: Grand Opening

14.11. – FAMUFEST Inferno: Proxies Night

15.11. – FAMUFEST Inferno: Full Moon Night

16.11. – FAMUFEST Inferno: FAMU + UK Night

17.11. – FAMUFEST 2017: Closing Ceremony & Final Inferno Night

Text: Heartnoize Promotion + Klára Mamojková (Swine Daily)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *