Skupina Ghost-Note sľubuje jazzovú explóziu. Za posledné roky sa na scéne kultúrneho centra Záhrada v Banskej Bystrice vystriedalo okrem desiatok domácich interpretov aj niekoľko zaujímavých zahraničných mien. Po úspešných gigoch Trixie Whitley, Vinxa a fenomenálnej basgitaristky Idy Nielsen, už 27. októbra v Záhrade vystúpia mladé funk-jazzové hviezdy Ghost-Note.

Skupina, na ktorej čele stojí rytmická sekcia legendárnych Snarky Puppy – bubeník Robert Sput Searight a perkusionista Nate Werth , vznikla v roku 2015. Ako to už pri súčasnom jazze zvykne byť, akékoľvek škatuľkovanie nie je na mieste, no v prípade Ghost-Note naozaj nejde o frázu. V sľubnej futuristickej jazzovej explózii, totiž mixujú prvky funku, afro-beatu, hip-hopu a dokonca aj world music.

Okrem známej ústrednej dvojice v skupine hrá aj basgitarista MonoNeon, mimoriadny mladý talent, ktorého do svojej skupiny v posledných rokoch kariéry prizval aj samotný Prince. Ak teda túžite vidieť inštrumentálnu špičku, ktorá má okrem hviezdnych spoluprác (Herbie Hancock, Kendrick Lamar, Marcus Miller, Snoop Dogg) na konte aj niekoľko cien Grammy, nemali by ste ich koncert v Záhrade vynechať.

Živé vystúpenia Ghost-Note sú plné nákazlivej jazzovej energie, ktorej sa ťažko odoláva.

Jazz band odohrá v októbri na Slovensku koncerty len na troch miestach, vrátane legendárnych bratislavských džezákov. V kultúrnom centre Záhrada vystúpia 27. októbra 2019 o 20:00 hod. Vstupenky nájdete v predpredaji na tootoot.fm.

TS: Záhrada

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *