Festival Sensorium predstaví jedno z najskloňovanejších mien na scéne futuristickej elektroniky. Okrem prednáškok medzinárodných umelcov na témy ako interaktívna architektúra, A.I. a virtuálna realita si tak môžete užiť dve exkluzívne koncertné premiéry.

Lanark Artefax, relatívne nový projekt Calum MacRae-a si získal pozornosť najmä vďaka minuloročnej platni Whities 11, ktorá okupovala každý druhý rebríček najlepšej hudby za rok 2017. Všimli si ju aj veteráni žánru akými sú Aphex Twin či Björk, ktorí ho pravidelne hrávajú vo svojich setoch.


MacRae vyvracia absurdné tvrdenia typu “všetko už bolo povedané”. Jeho rukopis charakterizujú rozsekané hlasy, frenetické breakbeaty, chirurgicky dekonštruované elementy techna a electra poskladné do precíznej mozaiky, ktorá je ako alternatívny soundtrack k novému Blade Runnerovi.

Svoju intenzívnu audiovizuálnu výpravu s výnimkou Sensoria v bratislavskej A4-ke predstaví len na hŕstke tých najprestížnejších festivalov ako Sónar Festival , či Nuits sonores a Melt Festival.

Večer otvorí Tomáš Prištiak (aka 1/2 Tante Elze ) s živým prevedením albumu Mechanical Heart Valve, ktoré je postavené výlučne na živom samplovaní umelej chlopne Tomášovho bratranca Daniela Gulasa.

Sobotný večer vo FUGE sa bude niesť v podobnom duchu. Estónsky zvukový nomád – Norman Orro aka Music For Your Plants vás zoberie na výpravu do džungle surovej a virtuálnej reality. MFYP je vizuálna hudba, v ktorej digitálne trosky dávno rozpadnutých ekosystémov kolidujú s futuristickou polámanou elektronikou. MFYP doplnia tie najzaujímavejšie mená z vôd bass music, mutant grime, electro, hybrid techno – w y m e, Detlef Dakar a Inso. Budúcnosť je 5. mája!

IMG_0956

w y m e počas AFO festivalu, Olomouc. FOTO: Mária Karľaková

Festival umenia, dizajnu a kreatívnych technológií Sensorium sa uskutoční 04 — 05.05.2018 v Bratislave

Zdroj: TS Festival Sensorium, Viac info na Webe a FB festivalu Sensorium

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *