Slovenskému producentovi Jurajovi Hrabalovi, známemu ako Jimmy Pé, sa v poslednej dobe naozaj darí. Už čoskoro mu vyjde nové EP Fake Fantasy, na ktorom svojimi remixmy prispeli svetoví producenti ako Big Dope P, Daedelus, Slick Shoota či Pixelord. V Nu Spirit Clube má svoju vlastnú rezidentnú noc, kde si pozýva spriaznených producentov a DJ-ov a jeho obľúbení interpreti ho hrajú na koncertoch v Los Angeles. Medzi inými aj Gaslamp Killer, z vydavateľstva Brainfeeder, ktorý hral dve skladby od Jimmyho na festivale Low End Theory v LA, Kalifornii.

Jimmy Pé sa spolu s Pištom Královičom aka FVLCRVM vydávajú na spoločné mini-turné s Francúzom Big Dope P. 8. októbra vystúpia v Nu Spirit Clube9. v brnianskom Kabinete Múz a 10. v košickej Tabačke Kulturfabrik. Prečítajte si náš rozhovor s Jimmym a pod článkom nájdete video zo setu Gaslamp Killera, ktorý hrá na Low End Theory skladby od tohto slovenského producenta.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/141557617″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“200″ iframe=“true“ /]

Tvoje predošlé plnohodnotné LP Insomnia vyšlo minulý rok v apríli. Ako dlho si pracoval na novom EP, bola to ťažká práca, alebo si si skôr celý proces užíval?

Užívam si celý proces tvorby, hlavne ak sa mi kreatívne darí – práve to je to, čo ma na tom celom baví najviac. Práca na EP z mojej strany netrvala moc dlho, kedže sa jedná o klubové veci. Tie dokážem spraviť celkom rýchlo. Najdlhšie sa čakalo na remixy. To je klasika, ak robíš s niekym z vonku, tak musíš počítať, že sa celý proces trochu natiahne. Koniec koncov, s výsledkom som spokojný, čiže stálo to za to.

Bude sa nové EP podstatne líšiť od tvojich starších songov? Bol si pri tvorbe inšpirovaný nejakým konkrétnym interpretom?

Nedá sa povedať, že by som bol inšpirovaný konkrétnym interpretom, ale skôr klubovou hudbou, ktorú hrávam v mojich setoch. Mal som pocit, že hrávam málo svojich vecí a tie, čo som mal, tam moc nepasovali. Tak som sa rozhodol spraviť niečo nové. Keď človek niečo veľa počúva, tak je jasné, že sa to naňho nalepí a tým je potom inšpirovaný.

Prečo názov Fake Fantasy?

Nad tým som sa veľmi netrápil, vybral som názov podľa skladby, ktorej názov sa mi páčil najviac a bol by fajn aj pre pomenovanie celého EP.

Viaže sa k tvojmu tracku „Elare“ a k tomu ako si ju vytvoril, nejaká špeciálna historka?

Hmm, je sranda, že sa pýtaš práve na tento track, pretože je to jediná skladba od ktorej som stratil projekt a nemohol som ho ešte dokončiť ako som pôvodne chcel a hlavne, pripraviť na master. Čiže v podstate verzia, v akej to mám a pôjde von, je pracovná (smiech). Ale už som si na to zvykol a teraz by som nič nemenil.

Viem, že ju hral aj Gaslamp Killer vo svojom sete na Low End Theory festivale. Kontaktoval ťa už priamo? Je možné, že si na tomto slávnom festivale v LA zahráš na budúci rok aj ty?

Gaslamp Killer ma teraz hráva asi v každom sete a chce aby som mu posielal nové skladby, čo je pre mňa absolútne unreal vec. Bol som veľmi prekvapený, že hral dokonca aj moje dve skladby z Fake Fantasy. Neskôr pozerám video z Daedelusového koncertu a ten hral zas ďalší track, čo ma úplne dostalo. Je sranda, že sedíš doma v izbe a teba zatiaľ hrajú v LA tvoji obľúbení DJ-i a producenti pred tisíckami ľudí. A navyše na akcii, o ktorej dúfaš, že ju zažiješ aspoň raz.

Každopádne, hrať na tom festivale alebo párty by bol sen. Ale čo som počul, tak je veľmi ťažké sa dostať medzu túto crew. Fungujú hlavne na osobných a kamarátskych vzťahoch a na druhej strane tam hrajú hlavne veľké mená.

Za relatívne krátku dobu sa ti toho podarilo veľa. Predstavil si 4 veľkých producentov, ktorí ti spravili remixy na tvoje nové skladby, mal si hrať aj na Outlook Festivale, máš svoju rezidentnú sériu v Nu Spirit Clube. Ako sa teraz cítiš a je možné, že sa budeš hudbe venovať full-time?

O to sa snažím bojovať, lenže v našich podmienkach je to zatiaľ nemožné. Veľmi ma mrzí, že som nemohol hrať na Outlook Festivale kvôli zdravotným dôvodom, ale dúfam, že ešte bude šanca sa tam dostať. Inak sa mám fajn, v Nu Spirit Clube som dostal svoju rezidentnú noc Insomnia, kde chcem volať zaujímavé mená a chystám sa práve na promo nového EP. Fake Fantasy bude v podstate dvoj-EP. Prvé vyjde už dúfam čoskoro a druhé mesiac, dva poňom.


 Otázky: Krištof Budke Úvodná foto: Jimmy Pé – Patrik Gubiš Photography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *