Zatiaľ čo ústredným motívom prvej Levitate party bolo hutné elektro anglickej Emiky a masívne grimeové beaty od MGDLN, letná edícia je o poznanie odľahčenejšia a tanečnejšia. Team pod vedením Veroniky Ruppert z pražského Radia Wave sa tentokrát venuje súčasnému klubovému zvuku, v ktorom pulzuje hudba s koreňmi v latinskej amerike a Mexiku, jersey, vogue alebo nové podoby grimeu. Hlavným zdrojom pre zostavovanie line-upu bol práve tento zvuk a potom to, čo na množstve akcií chýba: spokojnosť vystupujúcich s prostredím, akciou aj ostatnými DJ-mi.

Waterhouse z Austrálie

Pre tento diel Levitate bola dôležitá aj medzinárodná platforma Sister. Tej patrí vďaka za otvorené príjemné komunikačné a tvorivé prostredie bez genderových stereotypov a predsudkov.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/playlists/204592405″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Podobne ako naposledy, kedy Levitate otvorila experimentálnym setom Never Sol, aj tentokrát bude začiatok o zaujímavom hudobnom zážitku. Waterhouse pôvodom z Austrálie vystúpi so semi/live setom pod korunami stromov na štvanici. Zaznie jemná ambientná elektronika, vrátane ochutnávok z najnovšieho EP Empty Gallery. V pokojnom chillaxe s ozvukmi klasickej hudby a experimentálnej elektroniky si môžete vďaka kreativite barmanov z Vily Štvanice vychutnať špeciálne drinky pre túto príležitosť. Čaj z čerstvej Sencha so sirupom z Li-Chi, Oolong s bazovým kvetom alebo rooibos Bloody Orange s Cointreau.

Párty Levitate sa uskutoční vo štvrtok 16.6. v pražskej Vile Štvanice.

Po jedenástej hodine sa program prenesie dovnútra. Osvetlené stromy na Štvanici vystriedajú v interiéry Vily Štvanice vizuály od ženského VJ kolektívu LOLLAB, ktorý robil vizuály aj k Swine Days festivalu. K tanečnej atmosfére návštevníkov zvoľna naladí set DVDJ NNS. NNS ako jedna z mála na českej hudobnej scéne spojuje skvelé djské a vjské skills.

DVDJ NNS

Hlavný čas po polnoci bude patriť djke Doucer, speváčke a hudobníčke z Marseilles, ktorá je polovicou dua Ideal Corpus. Projekt, ktorý svoju hudbu popisuje ako sincerewave alebo heartcore uvidíme komplet na tohtoročnom Creepy Teepee v Kutnej Hore. Doucer vo svojich setoch spája súčasnú elektroniku, baile, dancehall, rnb, rap alebo vogue a zaujímavé ozvuky súčasnej francúzskej klubovej scény.
[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/267432827″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Na dj set Douceur vo Vile Štvanice naviaže čerstvý objav domácej klubovej scény, na ktorý upozornila relácia Turban na Rádiu Wave. Producent a dj Dreem Tran’s z Tábora, ktorý hrá ako keby býval v Londýne, za rohom od Kamixla.

Na podobnej vlne, ktorú definuje zvuková estetika labelov ako NAAFI, NON, Principe Discos alebo Enchufada, sa drží aj NEORU, djka a promotérka LEVITATE, ktorá v minulosti pôsobila v djských kolektivoch ako Poxxoxo, Kožba alebo Medicine. Záver večera bude patriť Step By Step, absolventke AVU, ktorá svojú kreativitu rozvíja na poli výtvarného umenia, hudby a gastronómie. Jej sety sú prepletené elektronikou, rapom aj house.

Zdroj: TS Veronika Ruppert, Levitate / Radio Wave

FB Event nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *