Lunchmeat Festival, mezinárodní akce aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění konající se každoročně v Praze ohlašuje třetí a poslední várku vystupujících. Mezi novými jmény je třeba kultovní producent Shackleton, který propojil zádumčivou bass music s avantgardou nebo amsterdamské duo Know V.A. oživující odkaz tanečního hardcore z devadesátých let. Na Lunchmeatu vystoupí třeba i producenti Nkisi nebo Aquarian. 11. ročník festivalu je naplánovaný do nejrůznějších lokací od 28. září do 3. října.

„Cítíme povinnost festival uskutečnit,“ říká Jakub Pešek, šéf festivalu. „Chceme dát hudebníkům šanci vystupovat a divákům zažít něco výjimečného. I v stávajících složitých podmínkách musíme vyhledávat možnosti, jak dělat podobné akce – dodržovat všechna bezpečnostní opatření, ale zároveň se nebát.“ Pořadatelé počítají s různými
variantami počtu návštěvníků, ale i kdyby se nadále snižovala povolená kapacita akcí, Lunchmeat se podle Peška uskuteční tak, jak byl naplánovaný.

„Chceme udržovat scénu v pohybu a vyslat zprávu, že to jde,“ dodává. V souladu
s aktuálními vládními nařízeními se posunuly začátky – ve čtvrtek a pátek na 18:00, v sobotu na 16:00. Detailní denní line-upy letošního Lunchmeatu budou zveřejněny v nejbližších dnech. Novým jménům v programu dominuje klasik temné bass music Shackleton, inovátor klubové hudby a zakladatel kultovní značky Skull Disco.

Jeho ponurý dubstep zní jako hudba k zapomenutým rituálům i blížící se apokalypse. Duo Know V.A. z Amsterdamu probouzí ve své hudbě odkaz holandského hardcore ze začátku devadesátých let a snaží se jeho násilnickou stránku polidštit. Jejich atmosférický mix doplní vizuály umělec Omar El-Sadek. Producent a DJ Aquarian propojuje electro ve stylu klasiků Drexciya a organicky ho míchá se starým junglem nebo grimem. Duo Axis Arkestra (Nkisi a Curtly Thomas) slibuje se svým špinavým technem prozkoumávat zapomenuté vědění uchované ve vesmíru, k němuž se lze dostat jen skrze zvuk.

 

Domácí objev Ethno Service impozantně míchá dub, techno i jungle do zvláštních hybridních mutací a společníkem jim bude umělec Štěpán Málek. Sourozenecké duo
Glory Affairs, další nadějný nováček pražské scény, pozve posluchače do svých rituálů. Mezi už dříve zveřejněnými jmény pro letošní festival Lunchmeat jsou Lyra Pramuk, Robert Henke, Maenad Veyl, Sophie, Helen Hauf or Anthony Linell. Lístky jsou dostupné v síti GoOut.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *