Soudný den fanoušků elektronické alternativní scény nastane 29.4. za doprovodu Amnesia Scanner. Pořadatelé známého českého audiovizuálního festivalu Lunchmeat spojili sílu s Heartnoize production a chystají zajímavý event, který proběhne již tento pátek v unikátním prostoru kláštera svaté Anežky České v Praze.

Nejočekávanější vystoupení předvede dvojice finských architektů žijících v Berlíně, kteří dohromady tvoří audiovizuální projekt jménem Amnesia Scanner. V Česku vystoupili už v roce 2018 a to také na Lunchmeat festivalu. Jejich vystoupení se odehrává na pomezí fantazie, reality a paranoie, pomocí katatonických melodií, které nás mají připravit na konec světa. Jejich projekty vycházejí na labelu Pan.

Další, harmoničtější a ambientní audiovizuální vystoupení předvede česká producentka pod jménem Enhanted Lands. Po jejím boku se představí Wim Dehaen, jenž je spoluzakladatel pražského experimentálního labelu Genot Centre, který nedávno pořádal svojí akci v divadle Archa. Jejich vystoupení bude inspirováno ASMR a přírodními jevy.

Svou novou desku ve stylu hyperpopu zde také představí slovenský producent Isama Zing, který dříve vystupoval pod jménem Pjoni. V poslední době, jste ho mohli vidět například na festivalu PAF v Olomouci (ze kterého jsme pro vás přichystali fotoreport, který je k vidění zde).

Z Atén přijede DJka a vokálistka Evita Manji, která se ve svých abstraktních beatech dotýká sociálních i environmentálních témat, její sety jsou ve znamení trance a rychlého BPM. Hudbu vydala na labelech Myxoxym, Trial & Error a Magdalena’s Apathy.

Očekávaný je i set tuniské DJky a producentky jménem Deena Abdelwahed, která je etablovaná na tuniské alternativní scéně. Snaží se inovovat současnou taneční hudbu, vnesením rytmu města, i svého ducha v energických i avantgardních tónech. Své nahrávky vydala na respektovaném labelu InFiné.

Z lokálních Pražských interpretů vystoupí Goro White Dog aka GWD, který je v současností polovinou projektu Ethno service. V jeho hudbě jsou výrazné tvrdé beaty s temnými basslines, které dohromady tvoří unikátní atmosféru. Další lokální interpreti, z pátečního programu jsou Kuba93 a Eva Porating, ti spolu zahrají B2B set. Kuba93 je stálice pražské elektronické scény a hlavní postava labelu Harmless Youth. Eva Porating pořádala Brněnskou sérii akcí pod jménem MUAH nights, nyní je rezidentem v klubu Ankali. Byla také součástí první Pražské Boiler Room session.

Text: Erik Mánek / Zdroj: Lunchmeat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *