Poriadne leto nemôže byť bez dobrej knihy. Žilinské kníhkupectvo Artforum to veľmi dobre vie, a preto spoločne s literárnou cenou Anasoft litera pripravilo vo štvrtok 16. júla o 17:00 besedu a autorské čítanie s Máriusom Kopcsayom a Richardom Pupalom, ktoré bude moderovať Ján Ničík.

Márius Kopcsay je nominovaný na literárnu cenu Anasoft litera už piaty raz, tentokrát s knihou Jednouholník. Ako sám povedal, „je to novela o človeku v strednom veku, ktorý spomína na obdobie, keď mal 18 rokov. Veril, že bude muzikantom, že štúdium chémie je len provizórium. A teraz, keď má 45 rokov, zisťuje, že v tom provizóriu prežil celý život.“ Márius Kopcsay sa opäť prejavil ako majster v rozprávaní vtipných až ironických príbehov, v ktorých sa dotýka každého z nás.

IMG_0898

Richard Pupala sa medzi desiatich finalistov Anasoft litera dostal so svojím debutom Návštevy. Zbierka krátkych poviedok a čŕt vznikala v priebehu niekoľkých rokov a kým sa ju odvážil vydať, musel ubehnúť pomerne dlhý čas. „Pohybujem sa vo svete filmu, do sveta literatúry vstupujem len teraz. Vlastne sa s tým zoznamujem,“ prezradil Richard Pupala o sebe počas literárneho festivalu Anasoft litera fest.

Anasoft litera je najprestížnejšia literárna cena na Slovensku. V marci vyhlásila desať najlepších prozaických diel, ktoré vyšli v uplynulom roku. Vyberá ich päťčlenná odborná porota, ktorá v septembri rozhodne aj o víťazovi. Ten získa ocenenie honorované sumou 10 000 eur. Okrem toho je udelená aj Cena čitateľov, o ktorej rozhoduje verejnosť v internetovom hlasovaní.

plagat (1)

Viac o Anasoft Litera na webstránke. FB udalosť akcie nájdete tu.

Zdroj + Foto: TS Anasoft Litery (od PR manažérky Márie Hejtmánkovej)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *