Už dlhšie sa okrem zamerania na hudbu a vizuálne umenie snažíme priniesť články o filmoch či seriáloch. Po pár skúškach a veľmi priaznivom ohlase prinášame novú sériu článkov Mastodon TV series – ktorú pre nás pripravuje anonymný prispievateľ s pseudonymom Mastodon. V nasledujúcich vydaniach predstaví Mastodon svoju selekciu vybraných seriálov, ktoré sú dostupné online, na Netflixe alebo HBO Go. Dúfame, že vás séria bude baviť a budeme radi ak nám vyjadríte svoj názor napríklad na Instagrame.

Midnight dinner: Tokyo stories

Jediný seriál, ktorý pozerám celý. Aj úvod (intro), aj záverečné titulky (aj keď im nerozumiem). Veľmi uvoľňujúce, civilné, a ešte aj s jedlom. Ak si chcete na pol hodinku oddýchnuť, nedá sa inak ako odporúčať. Samostatné príbehy spája, najmä majiteľ a chef bistra, ktoré otvára o pol noci, zatvára ráno o siedmej. Takže sa sem chodia najesť všakovaké postavičky, niektoré aj častejšie. Jednoduché ľudské príbehy prepojené jedlom, o ktorom sa tiež niečo dozviete.

Manga based. Na Netflixe si môžete pozrieť dve série, tu zrejme nemajú takú sledovanosť ako v Ázii, kde existujú aj celovečerné filmy, resp. kórejská, alebo čínska verzia.

Podobné: Samurai Gourmet

Zdroj: Netflix, IMDb, meshiya.tvajaponsko.blogspot.com

Kidding

Jim, Jim, Jim, Jim Carrey.

Veľmi veľa o show vypovedá porovnanie na IMDb. Ako podobné seriály(i) uvádza: Maniac, Patrick Melrose, Barry, a ešte veci s Jimom. Dokonca na csfd získava 81%, čo na naozaj dobrý seriál je priam zvláštnosť. Pre mňa je zrejme najlepším vykreslením medziľudských vzťahov (asi vec čo si mnohí neuvedomujeme), tým naozaj podstatným v živote (I am not Silverback), ktorá nás formuje a sprevádza celý LIFE. Nikdy do teraz som sa nestretol s takým pochopením reality, ako tu. (Podľa mňa). Snaha o vysvetlenie súkromného postoja druhým.

Zdroj: HBO, IMDb, CSFD

Podobné: idnk (I do not know)

Skúsime na začiatok posledný, viac by ste už asi ani neprečítali.

The Killing

Dnes už veľká klasika, ktorú sa nový (pozerači) ani nepokúšajú pozerať. Nikdy viac som nepotreboval viac času, na to aby, som poslednú sériu (nehovoriac o poslednom diely) dopozeral. Prvé dve série sú dejovo viac-menej zhodné s dánskym originálom. Ale (podľa mňa) tento remake je lepší. Nehovoriac o tom, že pribudli ešte dve série, ktoré z neho urobili legendu.

Posledný diel má myslím cca 45 minút, ja som ho pozeral vyše štyroch hodín.

To je všetko priatelia. See you next month.

Zdroj: iba ja

Text: Mastodon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *