Agrose je meno nového vydavateľstva, ktoré vzniklo tento rok na českej scéne. 14. januára prišiel kolektív s ich prvým projektom od mladého producenta Grotesq, vlastným menom Kryštof Gužík. „Domácí izolace zasáhla každého z nás. Vznikla podivná bublina času, se kterou bylo třeba se vypořádat. Producent Grotesq, ji využil k cestě do vzpomínek. Nostalgickou reflexi dosavadního života přetransformoval ve stejnojmenné album o 10 skladbách. Experimentální ambientní elektro utkané z umělých i organických zvuků, kytary, vlastního hlasu,“ píše label Agrose.

V Česku vznikol nový label. Legendary creatures and mysterious tales.

Ostravský debut od Grotesq spojuje hypnotický vibe s častou zmenou nálad. Pokojné tracky prechádzajú do temných a melancholických polôh. „Nesnaží se být za každou cenu progresivní, pro Kryštofa bylo přednější vytvořit věrný obraz sebe sama.“


Grotesq je organická, místy znepokojivá story plná motivů z autorova života. Reference na dětství, dospívání v industriálním městě, obsessi Tumblrem, lásku k post-punku. Sklada Up in the Branches vznikla jako reakce na klaustrofobní drama Maják, v písni Thank you William zase Grotesq děkuje své inspiraci, skladateli Williamu Basinski. Albem se proplétá introvertnost vlastní nejen Kryštofovi, ale celé generaci Z.

Proces skládání popisuje autor jako velmi intuitivní, až experimentální. U většiny skladeb první našel základní sekvenci, od které nabobtnalo vše kolem. Album je zcela autorské, Kryštof Gužík stojí za produkcí, mixem i masterem.

【 Album môžete podporiť na Bandcampe ✱ Agrose môžete sledovať na Instagrame

Zdroj: Agrose a oficiálny text od Petry Sedláčkovej / Autor coveru: Karolína Klimecká

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *