SOfT, to sú legendary brnianske party odkrývajúce taje súčasnej elektronickej hudby, ktoré majú síce iba ročnú tradíciu, ale o to kvalitnejších hostí. Tento piatok tomu nebude inak. Ôsme vydanie sa z podzemných priestorov HaDivadla presunie do kultúrneho centra Praha v Brne. Zahrajú Bungalovv, TOLE, Scarypool, New Magic Media.

SOfT #8 už zajtra, 28.9., Praha v Brne >>> FB event

Najväčším menom je Pablo Betas, hudobný producent z Buenos Aires, jeden zo základných článkov argentínskeho kolektívu TRRUENO aka Bungalovv. Jeho prejav spája lokálne a globálne hudobné vplyvy do prekvapivých sonických štruktúr, charakteristických naliehavou až nervóznou atmosférou. Pozornosť sústreďuje na rytmiku a perkusívne nástroje v kombinácii s industriálnymi zvukmi. Dokáže vytvoriť kompozície prechádzajúce od abstraktnej zvukovej architektúry k dekonštruovaným beatom.

„Pre magazín The Fader uviedol: „I’m a city animal but I like to sample nature sounds and force them to live with each other.“

Má za sebou spolupráce s labelmi ako Infinite Machine, NOSTRO HOOD SYSTEM, Hyperboloid Records či Sweat Taste. V júli tohto roku tiež vytvoril guestmix pre Radio Wave.

Ďalším v poradí je hudobný projekt intermediálneho umelca Martina Kohouta TOLE. Vytvára kompozície, kde využíva a kombinuje myšlienky svojich umeleckých počinov s fragmentami vlastných nahrávok. Sám hovorí, že TOLE sa zameriava viac na zážitok ako na skladbu ako stavebnú jednotku. Chce, aby sa poslucháč do zvukového prostredia vnoril.„Longer duration, wider space for music.“ Martin sa stal minulý rok víťazom Ceny Jindřicha Chalupeckého a od roku 2016 je súčasťou SHAPE – Platformy pre inovatívnu hudbu a audiovizuálne umenie z európskeho prostredia.

Dvojica autorov pôsobiacich na pomedzí hudby a výtvarného umenia sa prezentuje ako Scarypool. Ide o vokály Olbrama Pavlíčka (93ECHOESANDSIRENS) a beaty Davida Střelečka, jednoho z nejsľubnejších autorov českej contemporary elektronickej scény, člena kolektívov

Posledným aktom je New Magic Media, výtvarná umelkyňa, djka a vjka, taktiež členka BCAA system a Blazing Bullets s vlastným programom Echo Adély Sobotkové na Radiu Wave, kde každý týždeň mapuje underground elektronickej, experimentálnej a post-klubovej hudby.

Text: Denisa Funtíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *