Festival a audiovizuálny kolektív Lunchmeat sa už po tretíkrát vracia do čarovného postindustriálneho areálu bývalej Poldi Kladno. Tentokrát sa o program postarali spolu s tímom Bukolika. Prítomné budú dva stage, kde sa dokopy predstaví až 13 umelcov. Video projekcie a svetelný design zastreší umelecký kolektív združený pod Lunchmeat studio.

Spící bývalá Poldina huť pojmenovaná po manželce svého zakladatele, Carla Wittgensteina (otce slavného filozofa Ludwiga), Leopoldě čas od času ožívá. Nikoli však žárem vysokých pecí, ale rychlými rytmy. Kovovým tepáním experimentální elektronické hudby a techna. Neustále se proměňující a pomalu odcházející genius loci celého areálu, ve kterém kdysi pracovalo na 6000 zaměstnanců se nyní stává útočištěm tanečníků a tanečnic. Věrni odkazu historie elektronické hudby a původních britských warehouse parties zde společně tráví mezi ruinami jednu noc.

Lunchmeat se do Poldi Kladno vrací už třetí rok v řadě, tentokrát si přizval kolektiv Bukolika pořádající každý rok DIY festival experimentální elektronické hudby v Přelouči. Program představí na dvou stagích celkem dvanáct hudebních a audio-vizuálních projektů z České republiky i ze zahraničí, a to s velkolepým vizuálním doprovodem ve formě živých video projekcí a pokročilého světelného designu. Pořadatel slibuje koncertní i taneční zážitek, a také možnost nahlédnout do běžně nepřístupných prostor opuštěné nitridační haly.

Areál je aj obľúbenou destináciou urbex nadšencov. Foto: Flor.cz

V pátek 9.6. se na Till The Last představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu N.A.A.F.I. (No Ambition And Fuck-all Interest) Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahia, kteří slíbili showcase  nejtvrdšího soundu, který mají v repertoáru. Západní předměstí Atén budou reprezentovat ANFS se zlomenými beaty napěchovanými údernými techno bangery. Marwa Belhaj Youssef, tuniská DJka, je známá svými vysokooktanovými mixy, zkoumající bass hudbu a jsou ovlivněné jejími arabskými kořeny.

AXT, ukrajinská DJka a producentka, se na místní scéně etablovala zlomenými, basovými a experimentálními hudebními sety. Marie Pravda zahraje b2b set s Kobayashi Maru, těšte se na tribal, dub, UK bass a breakbeat. Producentka a DJka Martyyna stojící za klubovými večírky KSK chystá rychlý set nejen postklubových tracků.

Lunchmeat 2022. Foto: Dita Havrankova

Lunchmeat 2022 Kladno. Foto: Michael Lozano

NCOL večer otevře na venkovní stagi a během západu slunce vás zavede do emotivních krajin syntezátorových skladeb a groovy rytmů. Legie Bukoliky –  Ancestral Vision, Mother Criminal a notsureyet ve společném b2b setu celý večer na venkovní stagi uzavřou.

Doprava do areálu Poldi bude zajištěna kyvadlovou dopravou z letenské pláně a je v ceně vstupenky.

Lunchmeat x Bukolika: Till The Last

Datum a místo: 9. 6. 2023, areál Poldi, Kladno / Facebook Event

Lineup:

✦ ANFS – hybrid live/DJ set ➞ SoundCloud
✦ Mexican Jihad (NAAFI) ➞ SoundCloud
✦ Fausto Bahía (NAAFI) ➞ SoundCloud
Marie Pravda b2b Kobayashi Maru
✦ NCOL ➞ SoundCloud
✦ AXT ➞ SoundCloud
✦ Marwa Belhaj Youssef ➞ SoundCloud
Ancestral Vision b2b Mother Criminal b2b notsureyet
✦ Martyyna ➞ SoundCloud

◧ Vstupenky nájdete tu / Sledujte Lunchmeat aj Bukolika na Instagrame ◨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *