Legendárny pražský klub NEONE sa znovu otvorí vo forme mesačného pop up-u. Na novom mieste, v Pražskej tržnici, konkrétne v Hale č.17 sa tak NEONE predstaví ako kaviareň, galéria, klub a „platforma pre nové myšlienky a prístup,“ uvádzajú organizátori. Pôjde tak o nové miesto pre otvorene zmýšľajúcich ľudí v Prahe, ktorých zaujíma kultúra v meste.

Otvorené každý deň od 4.11. do 27.11.2022 / klub, kaviareň, galéria, platforma, priestor

„Místo, které z původního záměru pop-upu na jeden měsíc přerostlo v roce 2013 ve čtyřleté dobrodružství kolektivu Lunchmeat, jeho přátel, fanoušků klubové hudby a audiovizuální zábavy. Poté se znovu zhmotnilo na střeše Křižíkových pavilonů v roce 2019 v rámci PQ,“ hovoria zástupci NEONE.  

Na podzim 2022 se NEONE rozzáří znovu a tentokrát bude svítit nejen v noci, ale i ve dne. NEONE; neustále se proměňující tvůrčí prostor, kde měsíc žijeme, pracujeme a potkáváme se s těmi, kteří žijí současným audiovizuálním uměním a klubovou kulturou a představujeme ji těm, kteří do tohoto světa a jeho hodnot pronikají.

Poprvé NEONE otevře v pátek 4.11. a bude v provozu denně až do 27.11. Kromě klubu bude NEONE i místem pro práci, schůzky nebo relax. Během dne si můžete posedět v příjemné kavárně vybavené českým nábytkem TON a odděleným dětským audioviziuálním koutkem.

Během 12 klubových večerů a živých koncertů vystoupí přes 70 hudebníků a výtvarníků z celého světa. 4. listopadu na It’s opening zahajovací party zahraje nizozemská DJka Marcelle, známá svými eklektickými sety, ve kterých se setkávají různé polohy klubové hudby s experimentálními a tradičními zvuky. V sobotu 5.11. se v rámci oficiálního večírku filmového festivalu Mezipatra v živém audiovizuálním vystoupení představí BABii a Iceboy Violet.

Producent Aquarian, který ve svých explozivních setech propojuje vlivy klubové hudby z Londýna, Detroitu a Berlína s hybridními, zmutovanými verzemi rave vystoupí v NEONE v pátek 11.11. Techno duo SHXCXCHCXSH se vrací zpátky do Prahy po vydařené premiéře na Lunchmeat festivalu v roce 2016. Ve středu 16. listopadu v NEONE vystoupí s umělcem Pedrem Maiou, který pracuje s nalezenými, časem poškozenými analogovými filmy. Ke kurátorování klubové noci v pátek 18. listopadu byla přizvána producentka experimentální elektroniky Aïsha Devi.

Vůbec poprvé proběhne showcase bratislavské bookingové agentury SPFM, která nedávno ohlásila spolupráci s Lunchmeat festivalem a zastupuje lokální projekty jako např. C4AT, Oliver Torr, N I V V A, Tittingur nebo Nina Pixel.

Na předposlední listopadovou sobotu je naplánovaná druhá edice Label fair – setkání lokálních elektronických labelů, kterému bude předcházet i diskuze na téma současného stavu klubové kultury v tuzemsku.

Do NEONE se vrátí i spřízněné kolektivy KSK (Každej s Každým) a SEED. KSK pozvali energické duo Lyra Valenza s live vystoupením, druhým zahraničním hostem jejich večera bude producent Torus, který v Neone odehraje DJ set.

Outsider-oddball večírek odvážné elektronické hudby SEED pozval rituální hlasy Fantastic Twins či glasgowského MR TC s nezaměnitelným psychedelickým zvukem.

Doprovodný program

Kromě klubových nocí a koncertů jsme připravili i bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší návštěvníky chystáme řadu aktivit, například hudební workshop s Leošem Hortem (HRTL). Stálou součástí NEONE v Pražské tržnici bude i audiovizuální dětský koutek. Ve spojení s festivaly Mezipatra a Anifilm připravujeme filmové projekce, na víkendy pak pop up second handy nebo sítotiskové dílny. Během pracovních dnů budou v NEONE po večerech probíhat diskuze – například Audire, které bude rozebírat fenomén vykrádání v hudbě nebo debata Psychická hygiena v klubovém prostředí.

V rámci série přednášek a workshopů CzechMate jsme pozvali celosvětově uznávané české firmy. Výrobce audio systémů KV2 audio, výrobce pohyblivých inteligentních svítidel Robe nebo zástupce státního pivovaru Budvar.

Během listopadu proběhnou i vernisáže, první z nich bude v pondělí 7.11. Multimediální umělec Pavel Karafiát představí své dílo na výstavě s názvem Creatures from Tungurahua.

  Kompletny program nájdete na webe NEONE a sociálnych sieťach 

_

Tlačovú správu o NEONE Swine Daily poskytla PR manažérka Anna-Marie Bártová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *