V sobotu 19. listopadu jsme navštívili další pokračování pražské party pojmenované KSK (Každej s Každým). Mimo obvyklé stories na instagram jsme se rozhodli, že si s sebou vezmeme starou digitální kameru z roku 2008 a zkusíme natočit krátký old schoolový videoreport.

Historie KSK sahá až k roku 2013, kdy také otevřel původní prostor Neone v budově bývalých elektrických podniků na Vltavské. Původně měl klub fungovat měsíc, ale časem si tento klub i série KSK našla rostoucí počet návštěvníků a Neone se stalo místem, kde se KSK pořádalo pravidelně. To se změnilo v roce 2017, kdy se z prostoru museli vystěhovat kvůli plánové rekonstrukci, která přeměnila budovu na kancelářský komplex. Pořadatelé KSK poté vsadili na nové prostory, párty se konala například v Underdogs, Fuchs2 nebo Ankali.

Lidé stojící za Neone začátkem léta 2019 uspořádali týdenní pop-up na střeše Křižíkovy fontány. Formou pop-upu o sobě Neone dává znovu vědět i teď, od 4. do 27. listopadu v novém prostoru Pražské tržnice. Kousek od původního klubu se konají akce i mimo hudbu, nebo můžete zajít do kavárny. 

KSK x NEONE: VIDEOREPORT from Natalie on Vimeo.

Akce se konala v hale číslo 17, ta má dvě patra a na každém je stage s vlastním barem. Atmosféra se hodně podobá bývalému Neone. Téma proběhlého KSK bylo Oasis a dolní stage zdobily palmy. Horní patro sloužilo nejdříve jako chilli room a později jako další stage. 

Z Česka vystoupila Martyyna jako jedna ze zakladatelů KSK, New Magic Media, Koruth, Ktva a Jim Krutor, který zahrál ambientní live set na klávesy pomocí všech končetin. Zahraniční hosté byli Wyme (Slovensko), Torus (Nizozemsko) a Lyra Valenza (Dánsko). Celkový průběh akce byl spíše klidnější v porovnání s minulými KSK parties, ale k tématu oázy se tato edice hodila.

Text a video: Erik Mánek, Natalie Kaincová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *