Bratislavský Nu Spirit Club poslednú augustovú stredu (26.8.) ponúka skutočnú lahôdku nielen pre všetkých fanúšikov dobrého hip-hopu. Homeboy Sandman, svojim občianskym menom Angel Del Villar II,  je 35-ročný MC z New Yorkskej časti Queens, ktorý od roku 2011 vydáva svoje nahrávky v jednom z najinovatívnejších hip-hopových labelov súčasnosti – Stones Throw Records.

Jeho skladby nemajú s dnešným svetom komerčného hip hopu nič spoločné. Pitchfork ho nazval jedným z najlepších básnikov svojho žánru a s beatmi mu vypomáhajú zaujímavé mená undergroundovej elektronickej scény ako sú Paul White alebo Jonwayne či legendárny DJ Spinna. Výsledkom sú skladby, ktoré bodujú u hip-hopového ale aj elektronického publika.

Homeboy Sandman vydal svoje prvé EP Nourishment v marci roku 2007. O pár mesiacov mu vyšiel aj debutový album Nourishment (Second Helpings). Keď presne o rok vydal ďalšiu nahrávku, New York Press Homeboy Sandmana vyhlásili za „Best Hip Hop Act in NYC 2008“. Získal si pozornosť médii a do svojej rozhlasovej relácie „Live From HeadQCourterz“ ho zaradil aj DJ Premier či BBC 1Xtra’s Hip Hop M1X. Na svojom konte má už 5 albumov, 6 EP a niekoľko spoluprác. Jeho živé vystúpenie fanúšikovia často považujú za lepšie ako štúdiové nahrávky. Odporúčame vidieť naživo v Nu Spirite.

Lístky na jeho koncert 26.8. (streda) v Nu Spirit Clube si môžete kúpiť tuFB udalosť. Foto: Gavin Thomas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *