Bratislavský NEXT Festival sa už vyše dvadsať rokov sústreďuje na podporu a prezentáciu toho najlepšieho z medzinárodnej scény novej a experimentálnej hudby. Tento rok v rámci projektu NOISS aj vďaka podpore z Grantov EHP festival už prvého októbra odprezentuje slovenskú, nórsku a islandskú hudbu priamo v Reykjavíku. V spolupráci s kolektívom RASK prinesú dramaturgovia NEXTu jednodňový festival, ktorý sa uskutoční v srdci Reykjavíku, v renomovanom hudobnom klube Mengi.

Počas minulého týždňa sa desať hudobníkov a umelcov z Islandu, Nórska a Slovenska zúčastnilo umeleckej rezidencie zameranej na improvizované umenie práve v klube Mengi. Umelci sa podelia o výsledok rezidencie na dvoch koncertoch v piatok 1. októbra so začiatkom o 18:00 a 21:00.

Predstavia sa Anna Čonková (SK), Ás Dís (IS), Daniel Meyer Grønvold (NO), Digital Sigga (IS), Erika Coyle (SK), Guoste Tamulynaite (NO), Heida Karine Johannesdottir (NO), Jakub Šulík ( SK), Ragnar Árni Ólafsson (IS), Örlygur Arnalds (IS) a to v rôznych kombináciách. V Mengi tak zaznie elektronika, vokálne aj akustické improvizácie.

– – – – –  #SPOLOCNEzaDOBREnapady #eeagrants #NOISS
Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe. – – – – –

Projekt NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 192 300 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 28 845 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu rozvoj publika, budovanie kapacít a nadnárodnej mobility propagujúcej hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe.

Zdroj: TS Swine Daily poskytol PR manažér Juraj Hoppan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *