28. marca o 18:00 uvedie projekt NOISS v bratislavskom kultúrnom centre A4ka panelovú diskusiu a posluchovú session o tom, či a ako dokáže súčasná hudba a klubová kultúra pôsobiť proti extrémizmu a nenávistným prejavom v spoločnosti.

„Ako môžu nové, niekedy aj radikálne umelecké prejavy v hudbe scitlivovať poslucháčstvo a podnecovať tak k tolerancii a myšlienkovej otvorenosti? Aký účinný môže byť zvukový aktivizmus? Debata osvetlí pozadie aktivistických a sociálno-kritických prístupov v novej hudbe a pozrieme sa aj na silu undergroundových komunitných iniciatív,“ uvádza NOISS.

Diskusiu bude moderovať Oliver Rehák z Denníka N, diskutujú experimentálny umelec Miroslav Tóth, známy Samčo, brat dážďoviek či w y m e. DJ-ka a promotérka w y m e stojí za sériou queer klubových akcií xeno-, umelec a hudobník známy ako Samčo, brat dážďoviek využíva umelú inteligenciu aj posunuté pesničkárstvo na ironizáciu fašizmu a klerikalizmu, skladateľ Miroslav Tóth si s projektami Drť či Dystopic Requiem Quartet berie na mušku totalitné režimy.

(Hore: Samčo, Brat dážďoviek, vľavo: Miro Tóth a w y m e)

Facebook udalosť nájdete v tomto linku / Vstup na diskusiu je voľný.
Diskusia je súčasťou podujatí organizovaných pod hlavičkou projektu NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká, ktorý bol podporedný z Grantov EHP.

– – – – – – –
NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká je partnerský projekt rozvoja publika, budovania kapacít a nadnárodnej mobility propagujúci hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe. Prostredníctvom organizačnej, kurátorskej a umeleckej spolupráce pri tvorbe inovatívnych foriem hudby a zvukového umenia chceme vytvoriť komunitu tvorcov zmien, schopných reagovať na kľúčové kritické, sociálne a politické výzvy, ktorým naše krajiny v súčasnosti čelia.

Projekt NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 192 300 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 28 845 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je rozvoj publika, budovanie kapacít a nadnárodnej mobility propagujúcej hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe. #SPOLOCNEzaDOBREnapady #eeagrants #NOISS
Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe. Organizuje Atrakt Art v rámci projektu NOISS (Nórsko-Island-Slovensko): Nová hudba pre nové publiká s podporou z Grantov EHP.

[ Viac info o projekte NOISS nájdete tu. O grantoch EHP a Nórska sa viac dočítate tu ]

Zdroj: TS poskytol Swine Daily Juraj Hoppan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *