Doposiaľ nezávislý spolok mladých hudobných nadšencov a profesionálov Not An Agency sa rozrastá a začína pôsobiť na poli bookingu a kapelného managementu. Zostavený z členov usadených v Prahe, Brne či Bratislave má tak ambíciu vytvoriť novú platformu a to nielen na súčasnej československej alternatívnej scéne.

Do súčasnosti členovia spolku pôsobili najmä ako DIY promotéri. Od roku 2018 usporiadali koncerty Crywank, Algiers, Trupa Trupa či Fran Palermo ako aj “svojich” kapiel (52 Hertz Whale, Small Town Life alebo chorvátski From Another Mother). Práve manažovanie týchto kapiel dalo impulz posadiť NAA aj do úrovne platformy pre booking a manažment. “Začalo to v lete roku 2018, keď sa nám s 52 Hertz Whale ozval jeden kamarát žijúci v Prahe, že Algiers majú voľný termín, chceli by hrať Bratislavu, a chceli by aby sme to robili my.” hovorí Marek Mikič (52 Hertz Whale, shallov.), jeden zo zakladajúcich členov, tiež pôsobil v agentúre Charmenko, s ktorou NAA spolupracovali na Trupa Trupa.

K promotérskej bunke, ktorej súčasťou je aj Dominik Prok z 52 Hertz Whale, sa okrem Zuzany Kernovej (manažment Our Stories, Small Town Life) v roku 2020 pridala aj Tereza Odehnalová, zakladateľka pražského Mood Booking a manažérka February a Favorite Obsession, ktorá pôsobila aj vo Fource Entertainment. NotAnAgency doplnil tiež Martin Mesaroš, ktorý sa stará o vizuálnu identitu. Z kapiel sú najnovšími prírastkami nádejní post-žánroví Chief Bromden, vizuálne podmanivé elektro Lowmoe, britské post-punkové duo A Dull Set alebo post-apokalyptickí Berlin Manson.

Cieľom NotAnAgency je práve spojenie skúseností z väčších agentúr so “srdiečkarskym” DIY prístupom a vzťahom k alternatívnejším až undergroundovým či experimentálnym hudobným projektom. V manifeste na svojej stránke naznačujú, že nechcú byť limitovaní jednotlivými žánrami, jednotlivými krajinami či renomé jednotlivých umelcov a chcú skôr spájať umelcov ako aj jednotlivé scény. Aj napriek súčasnej situácii pracujú na niekoľkých turné, streamoch a nových releasoch svojich kapiel.

Manifest:

We are not an agency. We are a collective of young like-minded music professionals with the aim of interconnecting the European music market.

We do not believe in borders.
We do not believe in genre limitations.
We do not believe in the mainstream/alternative/underground divide.

We believe in good music and nice people willing to listen and support it.

We are NotAnAgency.

Zdroj: Tlačovú správu poskytla Swine Daily Tereza Onehdalová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *