Ové Pictures už desať rokov vytvárajú animácie, videá, projekcie, ilustrácie či motion-design. Prvú dekádu dvojica oslavuje dizajnérskou kolekciou Rožok, ktorá pripomína radosť z obyčajných vecí.

Minikolekciu tričiek a mikín vytvorenú v spolupráci s módnou návrhárkou Andreou Pojezdálovou predstavia v utorok 21. 7. v pop-up store v priestore Oliver. Jej ústredným motívom je rožok doplnený vajíčkom.

Kým rožok pripomína vzácnosť obyčajného, vajíčko zas skutočnosť, že síce sme krehkí, ale živí a to je vždy dôvod na radosť.

Ové Pictures tak symbolicky ďakujú za desať rokov vzácnych momentov, ktoré im prináša množstvo spoluprác a tvorba animácií, projekcií či ilustrácií oceňovaných doma i v zahraničí. „Ide o malú kolekciu, ktorou sme chceli vyjadriť radosť z toho, že už desať rokov pod značkou Ové Pictures robíme to, čo nás napĺňa,“ vysvetľuje tvorivá dvojica Michaela ČopíkováVeronika Obertová. Okrem špeciálnej kolekcie si desaťročné pôsobenie na jeseň pripomenú aj retrospektívnou výstavou.

Ové Pictures k oslave výročia prizvali módnu návrhárku Andreu Pojezdálovú. Tričká a mikiny sú vyrobené na Slovensku, návrhárka pre ne vytvorila špeciálne one size strihy, vrátane tričiek pre deti. Zámerom bolo priniesť mini kolekciu obyčajných, no vzácnych vecí, ktoré potešia a vydržia roky. Unisex kúsky vznikali pomaly, počas takmer deväťmesačného procesu, s dôrazom na kvalitu, originalitu a udržateľnosť. Kolekciu dopĺňa aj limitovaná séria riso printov vytvorená v spolupráci s grafickým štúdiom Hibernant a zlatý rožok v podobe prívesku od šperkárky Mie Čopíkovej.

Oslavu s kolekciou Rožok zaháji pop-up podujatie v priestore Oliver na ulici Velehradská 10 od 21. 7. o 16:00. K dispozícii bude aj predošlá kolekcia s Andreou Pojezdálovou inšpirovaná bohyňou prebúdzania Ostarou a tiež staršie printy a kresby Ové Pictures. Navštíviť pop-up store bude možné aj 22. 7. v čase od 10:00 do 18:00.

O Ové Pictures

Ové Pictures tvorí dvojica autoriek – Michaela Čopíková a Veronika Obertová. Michaela Čopíková vyštudovala animáciu na VŠMU a Veronika Obertová grafiku a vizuálnu komunikáciu na VŠVU. Pracujú pre rôznorodých klientov na televíznych seriáloch, reklamách či na animáciách pre hudobné, kultúrne a rôzne iné akcie. Využívajú predovšetkým tradičné animačné techniky – kresbu a stop-motion animáciu, prácu s papierom. Získali mnohé ocenenia doma aj v zahraničí v umeleckých a reklamných súťažiach, vo viacerých európskych mestách prezentovali svoju interaktívnu výstavu Hľadanie krásy či HUGs project. Medzi ich najúspešnejšie animované práce patria napríklad krátky film Nina (2014), motion design pre Radio_Head Awards (2010 – 2020), spoty pre festival Týždeň slovenského filmu (2017, 2018) a animácie pre dokumentárny cyklus Prvá (2015-2020).

Andrea Pojezdálová je slovenská odevná dizajnérka a kostýmová výtvarníčka, absolventka ateliéru Odevného dizajnu na VŠVU. Jej nadčasové odevy kombinujú konceptuálny minimalizmus s kvalitnými materiálmi a precíznym remeselným spracovaním. Vo svojej tvorbe dlhodobo pracuje s témou udržateľnosti. Prvý výrazný úspech zaznamenala v roku 2011 keď sa jej s kolekciou WHITE podarilo zvíťaziť v súťaži mladých módnych tvorcov Brillance Fashion Talent. Nasledovalo viacero domácich i zahraničných ocenení, svoju tvorbu prezentovala na London Fashion Week, International Fashion Showcase v Londýne, výstave BIG SEE v Slovinsku, či v v rôznych magazínoch v New Yorku, Španielsku, Holandsku, Londýne, Poľsku, Česku a na Slovensku.

● SLEDUJ Ové Pictures na stránke / Facebooku / Instagrame 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *