PASSION AND FEELINGS. THIRD MILLENNIUM – je téma prvého fyzického vydania festivalu PAF po pandemických dvoch rokoch. Okrem klasického zimného dátumu sa tentokrát uskutoční PAF na konci marca (25.-26.) a to na Výstavišti Flora Olomouc.

„Z původní přehlídky animovaného filmu těžící z filmové historie se postupně stal prostor prolínání teritorií obrazu a jeho hybnosti v galeriích, klubech nebo na konzolích – PAF se pokoušel o spřátelení oblastí, které se navzájem ignorovaly, jen vedle sebe přirozeně pluly a existovaly – vycházely z odlišné praxe, tradice, historie,“ uvádza sa o myšlienke témy na hlavnej stránke.

Jaká je animace třetího tisíciletí? Jaké je umění třetího tisíciletí? Jaká je hudba třetího tisíciletí? Jaké jsou hry třetího tisíciletí? Jaký je pohyblivý obraz třetího tisíciletí?

PAF prebehne v skleníkoch Výstaviska Flora

Organizátorov zaujímajú „kotvící body minulosti nebo současnosti s možnými přesahy k úvahám o budoucnosti daných oblastí. Dramaturgie letošního ročníku přináší představu o proměnách umění na počátku třetího tisíciletí v oblastech, které jednotlivě sleduje na úrovni dialogu s umělci, kurátory, animátory, filmaři, skladateli, historiky, teoretiky a pedagogy.“

Vstupenky je možné zakúpiť >>> cez GoOut 

Kto vdýchne život jarnej Olomouci? PAF predstaví vizuálnych umelcov Lizzie Fitch a Ryan Trecartin, ktorí svoje diela v Českej republike predstavia prvýkrát a osobne uvedú svoje videá hneď na niekoľkých miestach v olomouckých parkoch. Britský skladateľ Richard Skelton, ktorého tvorba vychádza z mŕtvolného ticha anglických močiarov, pripravuje projekt pre barokovú kaplnku v Olomouci. Libanonská vizuálna umelkyňa Rana Hamadeh rozoznie jednu z divadelných sál Olomouca, tvorivý filmový crossover Televize Estráda a Markéta Wagnerová premiérovo uvedú osud Pana Ovocňáka.

Špeciálne odporúčame duo hudobných producentov z Manchesteru známych ako Space Afrika. Dvojica vystúpi v blízkosti zbierkových skleníkov so svojim najnovším albumom, ktorý získal ocenenia naprieč magazínmi ako jeden z najlepších hudobných projektov roku 2021.

Okrem Space Afrika v sobotu odporúčame aj PAFu dobre známych slovenských producentov ISAMA ZING, ktorý predstaví svoj nový album Blurry AF a DJ GÄP. Za zmienku stojí určite aj New Magic Media či český producent a DJ Bingó (ex Ninja Priest), ktorého track bol súčasťou našej debutovej kompilácie Swine World 001.

Jakub Hošek aka KISSTEMPERA a gertie adelaido prezentují společný projekt SCRAWLERS, jenž kombinuje syrové linie šílenství a bláznovství skrze srdce nesmrtelné slávy, od emo-industriálních až po pronikavá hvězdná plavidla. Praskliny mysli padající bez slz. I když praskliny evokují pocit nebezpečí, vy sledujete jemný náznak reality. A nemůžete to nikomu vysvětlit, protože vás to stejně nikdy neosvobodí.

Určite si nenechajte ujsť ani vystúpenie Londýnskej producentky a DJky s japonsko-pekingskými koreňmi object blue, ktorá vtrhla na klubovú scénu v roku 2018 s debutovým EP Do you plan to end a siege?


Zdroj: PAF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *