Už jen měsíc a půl nás dělí od letošního ročníku PAF Olomouc a program festivalu konečně dostává jasné obrysy. Jako obvykle nás čeká plno českých nebo evropských premiér.

Jedním z nejvýraznějších jmen letošního programu je vizuální umělec, filmař a hudební producent Jesse Kanda. Ten na sebe upozornil videoklipy pro britskou zpěvačku FKA Twigs a intenzivní kolaborací s venezuelským zvukovým vizionářem Arcou. Na PAFu Kanda promítne jeden zcela nový film a také naživo vystoupí pod pseudonymem doon kanda, pod jehož hlavičkou vydal několik desek na britském labelu Hyperdub.

V české premiéře bude na PAFu promítnutý nejnovější snímek umělce, filmaře a esejisty Jona Rafmana Dream Journal 2016-2017.

Praktik zvukově kritické teorie klubové kultury, litevský producent J. G. Biberkopf pro PAF připravuje evropskou premiéru nové AV performance ve spolupráci s australskou spisovatelkou Holly Childs.

Více info k první vlně programu se dočtete na festivalovém webu. Z první vlny čtyřdenních vstupenek zbývá už jen několik kusů, proto doporučujeme si s nákupem pospíšit – po jejich vyprodání cena vyskočí ze 700,- na 900,- Kč.

PAF Olomouc se koná od 6. do 9. prosince 2018

Zdroj: TS PAF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *