Okrem hudobného festivalu predstaví Electronic Beats 6. marca v Bratislave aj atraktívny workshop určený najmä tvorcom elektronickej hudby, ktorí si za pomoci lektorov postavia vlastný mini-syntezátor s využitím retro zariadení dátovej komunikácie.

Workshop sa uskutoční v spolupráci s firmou LeafAudio. Jeho účastníci si budú môcť postaviť vlastný “noise-to-brain-adapter” – navrhnutý špeciálne pre túto príležitosť – ktorý využíva staré telekomunikačné zariadenia spoločnosti Telekom ešte z dôb ISDN pripojení.

“Hráči si ich zvuk zamilujú” tvrdia zástupcovia LeafAudio. “Znejú ako 8-bitové zvučky zo starých herných konzol a počítačových hier. Majú minimálne deväť rôznych módov, tri gombíky na zvukové variácie a funkciu Gate & CV vstupu, čo znamená, že môžete hrať profesionálne s akýmkoľvek analógovým sekvencerom alebo syntetizátorom.“

Workshop stojí 50 eur a jeho cena zahŕňa všetok materiál, potrebný na postavenie vlastného syntetizátora, ktorý si účastnící na konci odnesú domov. Prihlásiť sa treba čo najskôr, nakoľko počet je obmedzený len na 10 účastníkov. Urobiť tak možno tu. Technická zručnosť nie je potrebná, no vlastnú spájkovačku a drôt si musí priniesť každý sám.

Leaf-Electronic-Beats-POTD

Začiatok workshopu je o 16:00 hodine priamo v priestoroch Refinery Gallery a trvá približne 4 hodiny. Program festivalu naň časovo priamo nadväzuje, vstupenku si je však potrebné zakúpiť samostatne. Účastníci workshopu si v prípade návštevy festivalu môžu svoje výrobky i náradie odložiť a vyzdvihnúť na záver celého večera.

Festival Electronic Beats 2015 sa rovnako ako aj workshop LeafAudio uskutoční v piatok 6. marca v industriálnych priestoroch Refinery Gallery.

Predpredaj lístkov na festival bol spustený v novembri 2014, vstupenky sú k dispozícii cez Predpredaj.sk a Ntry. Priamo na mieste sa pravdepodobne lístky predávať nebudú, nakoľko akcia býva každoročne vypredaná.

Súvisiace linky:

Prihláška na workshop LeafAudio: http://bit.ly/1CzWNaH

Video ukážka workshopu: http://youtu.be/XJ9Ct-Uc6N4

Predpredaj festivalových lístkov: http://www.pendant.sk/electronicbeatsbratislava2015/

Zdroj: Tlačová správa Electronic Beats 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *