Dreem Tran’s, vlastným menom Martin Švarc, je mladý objav na českej hudobnej scéne. Za krátky čas sa však stihol zviditeľniť na medzinárodnom poli klubovej hudby. Je členom kolektívu Classical Trax a spolupracoval aj s fínskym Top Billin Music, na ktorom mu vyšiel ultimátny moderný banger „Yo Bish“. Dnes premiérujeme jeho debutové EP ABVOO, ktoré vychádza 10.2. na českom vydavateľstve Meanbucket.

dreemtrans foto

Dreem Tran’s od malička hral na gitaru, no posledné tri, štyri roky sa sústreďuje čisto na tvorbu elektronickej hudby.

Dlouho mi ale zabralo naučit se s Abletonem a vůbec se tak nějak najít v tom, co bych vlastně chtěl produkovat. Někdy v té době jsem začínal i s DJ-ingem. Hrál jsem styly jako deep house nebo trap, spíš pro kámoše u nás v Táboře.

Sám producent tvrdí, že nemá vyložene v hudbe nejaký cieľ alebo konkrétne ambície. „Chci na sobě pracovat a zlepšovat se, protože jsem jěště pořád na začátku,“ skromne dodáva. Pusti sa už do streamovania energického EP-čka, ktoré sa na českej a slovenskej scéne ťažko dá k niečomu prirovnať. Dreem Tran’s tu hladko prechádza od žánrov ako bass music, trap či jersey club.

V tracku „Boaconic“ napríklad na sci-fi tropickom rytmickom pozadí dáva vyniknúť grimeovým zvukom a song sa stále vyvíja a pretvára. ABVOO je perfektným zachytením súčasnej Dreem Tran’s-ovej originálnej produkcie. A to je ešte len na začiatku kariéry.

▼▼ Streamujte ABVOO EP od Dreem Tran’s ▼▼

Sleduj Dreem Tran’s-a na Facebooku a SoundCloude.

Text: Krištof Budke Cover artwork: DVDJ NNS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *