Slovenského producenta, DJa a vizuálneho umelca menom Kodiki určite našim čitateľom nemusíme predstavovať. Tento mladý talentovaný umelec automaticky zaujal svojimi netradičnými elektronickými skladbami a najmä hyperaktívnymi DJ setmi, ktoré ťa nenechajú stáť na mieste. Kodiki s absolútnou precíznosťou a dômyslom kombinuje hyperpop s dekonštruovanými post-klubovými beatmi, footwork, juke, jersey club, rap, ambient, trance a to všetko s humorným, kreatívnym a energickým tónom. Na konte má mladý producent niekoľko singlov a EPčiek. Prvý počin (xo-1) nájdeme na jeho Bandcampe z roku 2018.

Kodiki oznámil dátum nového projektu 600dB (14.8.2023), ktoré je akýmsi voľným pokračovaním staršieho EP 300dB. Vypočujte si v našej exkluzívnej premiére single „YPOS“ a pred-objednať si môžete si celé EP na Bandcampe.

Ako dlho vznikal tento projekt? Kde si ho nahrával, ako hodnotíš celý proces? Bolo to náročné, alebo vzniklo pomerne rýchlo?

➥ Celý proces tvorby vznikal u mňa v izbe, v pohodlí. Ak som cítil v sebe inšpiráciu niečo vytvoriť pustil som sa do toho. Čo sa stávalo pomerne často a neskôr som vytvoril výber ktorý mi spolu fungoval najlepšie ako celok. Náročné to nebolo, celý proces bol veľmi intuitívny a zábavný.

Pomáhal ti niekto počas kreatívneho procesu, radil si sa s kamarátmi producentmi, hudobníkmi? Alebo žiadny ďalší človek okrem teba nezasiahol do tohto projektu?

➥ Nikto iný okrem mňa nepočul tracky až pokiaľ neboli hotové. Samozrejme som sa s nimi neskôr chválil a sledoval reakcie kamarátov.

Obsahuje EP 600dB konkrétnu hlavnú tému, nejakú hlavnú emóciu, alebo príbeh, ktorý si chcel povedať?

➥ Hlavná téma celého EP je ponor do sveta nášho vnútorného dieťaťa, oslavuje jeho vrodenú intuíciu a radosť. Detinskosť by nemala byť chápaná ako negatívna. Skôr tí, ktorí potláčajú svoje vnútorné dieťa sú tí, ktorým chýba skutočná podstata bezhraničnej radosti života.

Prečo práve názov 600dB?

➥ 600dB je poklona môjmu staršiemu 300dB. Ktorý mal v podstate rovnaký náboj a energiu. Rozhodol som sa v tejto téme pokračovať. Páči sa mi.

Máš nejaké koncerty, na ktoré môžeme pozvať tvojich fanúšikov?

➥ Samozrejme. Ale netuším koľko z nich môžem spomenúť, tak zatiaľ poviem aspoň dátumy a miesta:

25.8. Viedeň
7.9. Hluch/A4 [Bratislava] (Tento koncert veľmi odporúčam. Bude to moje prvé live vystúpenie aj s veľmi dobrými a talentovanými kamarátmi. Veľmi sa na to teším.)
29.9. (?) Nová Cvernovka [Bratislava]
30.9. Považská Bystrica

Kodikiho môžete sledovať na Instagrame a SoundCloude

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *