Debutový album od producenta Victora Morela (Zero Crossing Point) vznikal cez dlhé obdobie 4 rokov. Projekt zachytáva vnútornú transformačnú fázu producenta a zvukového dizajnéra. Tento unikátny projekt kombinuje filmovú hudbu, ambient, Musique concrète, metal, trap, klubovú hudbu a poéziu.

Stačí sa poriadne započúvať do nahrávky a nechať sa unášať podmanivou, intenzívnou atmosférou a silným príbehom. Niektoré tracky sú natoľko imaginatívne, že sa vám môžu začať vynárať rôzne vizuálne predstavy, ako z hororových videohier, alebo sci-fi filmov. Samotný producent sa takisto inšpiroval pozorovaním prírody, bizarnými filmami či knihami. Na nahrávke použil Morelo svoj bohatý katalóg field-recording nahrávok, ktoré postupne deformoval, upravoval (granular synthesis) či pridával silné dávky reverbu. Týmto postupom sa mu podarilo vytvoriť nezvyčajný hudobný svet.

Vypočujte si zatiaľ v našej exkluzívnej premiére track „Chiral Network“, celý album vyjde 18.1. ►

Ak sa niektorí umelci snažia vo svojich albumoch vytvoriť autentickú a originálnu atmosféru a zároveň vytvoriť príbeh/dej, Victorovi Morelovi sa to podarilo dokonale. K albumu Iteration of Self nie sú potrebné žiadne vizuály, videoklipy, či textový opis. Samotná hudba rozpráva fascinujúci napínavý príbeh. Podľa šéfov Comic Sans Records, ide pre nich o jeden z najsilnejších projektov, ktorý vydali doposiaľ.

✱  Iteration of Self od Zero Crossing Point vychádza 18. januára na Comic Sans Records  

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *