Hudobno vzdelávací kolektív Trigger (projekt Synth Library v Prahe) predstavuje novú sériu koncertov v priestoroch obnovenej Malej scéne pražského Paláca Akropolis Trigger Club. Za cieľ má predstaviť lokálne umelkyne/umelcov, raperky, speváčky, producentky, DJky. Pôjde najmä o koncerty v žánroch ako je rap, grime, africké klubové rytmy, R&B, Neo Soul a dôležité sú pre Trigger aj témy identity, intimity, moci, sebapoznávania, krehkosti, temnoty, klimatickej krízy, spoločenských rolí a zmien.

PROGRAM SÉRIE TRIGGER CLUB
21.9. HELLWANA + DJ ZEY
26.10. FEJBS + JEMAH
16.11. ARLETA + KLARA WODEHN

Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde proběhne od 18:00 workshop. Probereme jejich tvorbu a společně budeme tvořit zine, který vyjde v prosinci.

Už v úterý, 28. září vystúpi Hellwana – rapperka, zpěvačka a performerka, která se na české hudební scéně objevila v roce 2017 a téhož roku vydala také první EP s názvem Sunbeam, které je ovlivněno styly Grime, R’n’B, Neo Soul a Trap. Ve svých textech se věnuje mezilidským vztahům, body positivity a oslavuje ženy. V září 2018 byla zvolena mezinárodní porotou složenou převážně z rozhlasových odborníků vítězkou projektu Českého rozhlasu Radia Wave Czeching, který podporuje progresivní hudební projekty na cestě do zahraničí. Díky tomu vydala své druhé EP s názvem Phases a v lednu se zúčastnila největšího showcase festivalu v Evropě – Eurosonic, kde reprezentovala českou rapovou a neosoulovou scénu.

V ten istý večer vystúpi aj Zey – pražská*ý DJ*ka, ktera*ý se snaží skrze svou tvorbu primárně osvobozovat – sebe i ostatní. Prizmatem své žité zkušenosti sdílí emancipační potenciály zejména queer umělců/umělkyň africké diaspory. V návaznosti na své akademické bádání a aktivismus v oblasti komunitního organizování zkoumá různé společenské fenomény a svoji pozornost věnuje sociálním nerovnostem, kulturnímu vykořenění nebo problematiky exoticismu a kulturní apropriace. Míchá nejrůznější africké klubové rytmy a experimentuje i se styly jako je hip hop, punk, nebo vogue music.

Předprodej lístkú nájdete tady. Na každý večer je uvolněno 10 lístků zdarma pro ty, kteří*é si nemohou dovolit lístek koupit, stačí se ozvat na marie@zvukpraha.cz. Vstup na workshop před koncertem je zdarma, stačí se registrovat na marie@zvukpraha.cz


Zdroj: Mary C, TRIGGER CLUB / Text : Viktor Jenčuš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *