Bourání žánrů, fenomény a nárazy beatů do syntetických stěn. Koncertní cyklus Pulz vstupuje do druhé poloviny svého prvního ročníku. „Pulz si klade za cíl ukázat, jak pestrobarevná ve skutečnosti je československá hudba. Poslední měsíce roku budou patřit kapelám, zpěvačkám i raperům, kteří potvrzují, že žánry neexistují,“ říká Vojtěch Tkáč, hudební publicista a dramaturg série Pulz. Během podzimu se ve Velkém sále i na Malé scéně Paláce Akropolis představí například Viah, něco něco, Good Times Only, Oliver Torr, The Valentines a mnoho dalších.

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty, Dukla a další žhavá jména tuzemské klubové scény. Podzimní část multižánrového koncertní cyklu už 27. září rozpulzují česko-angličtí Nature Trip, kteří na Žižkov přijedou z Brightonu. Během pražské premiéry jim budou krýt záda indierockoví srdcaři February a člen Yoga Kolektivu DINNR, který se postará o afterparty. „Vnitřní pulz cítím kdykoliv někde slyším něco, co mě baví. Okamžitě tak dostávám inspiraci něco začít tvořit nebo si aspoň pro sebe nahrát hlasovou zprávu s nápadem,“ popisuje Jakub Baierl ze synthpopového dua Méta Monde, které se nedávno představilo v hudební soutěži Czeching. Do Paláce Akropolis zamíří už 30. září, kdy je doplní indiepopová skupina The Valentines a trio We Are Domi, které letos reprezentovalo Českou republiku v Eurovizi.

Mezi hlavní taháky prvního ročníku Pulzu patří vystoupení dvou českých dvojic, které v posledních letech sbírají nejen nominace na hudební ceny, ale i čím dál početnější publikum. V sobotu 8. října totiž ve Velkém sále zahrají elektro-písničkářské skupiny něco něco a post-hudba. „Mým vnitřním impulzem byli vždy inspirativní osobnosti a dialogy o našich životech. Bez lidí bych neměla o čem psát. Proto se snažím nezapomenou hlavně žít,“ vysvětluje slovenská umělkyně Katarzia. V pátek 14. října pražským fanouškům předvede skladby nejen z posledního alba n5, chybět u toho nebudou ani producenti Oliver Torr a Isama Zing nebo mladé slovenské hudebnice Meowlau x Val a raper Taomi.

O tom, jak svébytně lze kombinovat prvky rozmanitých stylů od R&B přes hyperpop až po experimentální elektroniku, přesvědčí Viah už 18.10.

Trojici teatrálních umělkyň na Malé scéně bude předskakovat formace Blue Uandi, pro kterou půjde o pražskou koncertní premiéru. Mezinárodní večer Pulzu se uskuteční 29. října, kdy se setkají tři vystupující ze třech evropských zemí. Konkrétně slovenské vycházející hvězdy Tolstoys, čeští indiepopoví miláčci Good Times Only a maďarský elektronický producent Ficture. „Hudba musí pulzovat. Pokud nás naše hudba nekopne do hlavy a nerozproudí náš pulz, tak to není dobrý,“ tvrdí Dan Kranich, člen alternativní rapové dvojice P/\ST. Právě ta po boku pražského rapera s pseudonymem pokoj25 uzavře letošní ročník Pulzu v úterý 15. listopadu.

Program série Pulz v Paláci Akropolis:

27. 9. 2022 – Nature Trip, February, DINNR
30. 9. 2022 – The Valentines, Méta Monde, We Are Domi, tracklist.cz
8. 10. 2022 – post-hudba, něco něco, Reflektor DJ set
14. 10. 2022 – Katarzia, Oliver Torr & Isama Zing, Meowlau x Val, Taomi
18. 10. 2022 – Viah, Blue Uandi
29. 10. 2022 – Tolstoys, Good Times Only, Ficture
15. 11. 2022 – P/\ST, pokoj25

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit na webu Paláce Akropolis nebo prostřednictvím sítě GoOut >> Více info na www.palacakropolis.cz

Zdroj: Swine Daily tlačovú správu poskytla za sériu PULZ Kateřina Sochací

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *