Red Bull Music Academy Bass Camp spája slovenských a českých ašpirujúcich producentov, DJs a hudobníkov s medzinárodne známymi umelcami. Cieľom Bass Campu je ponúknuť obraz o kreatívnom hudobnom priemysle prostredníctvom známych hudobníkov, s ktorými 14 účastníkov absolvuje niekoľko workshopov ale aj prácu v štúdiu.

Vo večerných hodinách prinesú lektori ako aj účastníci svoj „vibe“ v rámci Red Bull Music Academy Nights aj na parkety bratislavských klubov. A to konkrétne v piatok 13.12 v KC Dunaj a v sobotu 14.12. v Nu Spirit Clube.

V Bratislavskom kultúrnom centre KC Dunaj sa tento piatok predstaví kanadský producent a majiteľ vydavateľstva Mathew Jonson, ktorý sa na svoje koncerty nosí pol svojho štúdia. Momentálne patrí medzi najvýraznejších producentov elektronickej tanečnej hudby a v piatok ho podporia domáci DJs ako Bad Mojo s Michaelom Priestom, Oswald či Pjoni (známy aj ako člen dua spolu s Ink Midgetom). RBMA vybrali aj kúsok britskej scény a to v podobe Benjamina Damage-a.

Sobota nebude v Nu Spirit Clube o nič slabšia. Príde totiž známy multiinštrumentalista Thundercat, ktorý spolupracuje napríklad s producentom Flying Lotusom alebo rapperom Kendrickom Lamarom. Ďalšie zahraničné meno bude Dorian Concept, čo je vlastným menom Oliver Johnson. Je to rakúsky skladateľ a producent, ktorý sa okrem ambientu a elektroniky pohybuje ako pianista aj v jazze, funku a hip-hope. Začínal skromne, vo svojej spálni a na MySpace účte, neskôr už hral napríklad aj so Cinematic Orchestra v Royal Albert Hall, v rámci slávnostného koncertu pre 20. narodeniny vydavateľstva Ninja Tune.

Domácu scénu v Nu Spirite zastúpia Ink Midget, Vec, Biomat, Stroon, Jimmy Pé a ďalší. Rozhodne sa máme na čo tešiť!

Pre viac noviniek o RBMA nás sledujte aj na Facebooku či Twitteri.

Zdroj + úvodná foto: Redbull Music Academy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *