Od tohoto pátku 30. června až do neděle 2. července se přírodní prostředí kolem rybníku Rosnička ve Svitavách promění v přehlídku současné elektronické hudby. Festival Rosnička 2023 uvede přes 30 hudebních projektů včetně mezinárodní účasti z Itálie, Německa, Rakouska, Litvy, Velké Británie a Slovenska.

Autor: Martin Kořenek

Hlavní dramaturgickou devízou festivalu je podpora a představování nových nadějných jmen hudební scény a tak není divu, že festivalový line-up je pro drtivou většinu návštěvníků velkou neznámou. Ti každoročně do Svitav míří z celé České republiky a v posledních letech i ze zahraničí objevovat novou hudbu.

Dramaturgie dvou hudebních pódií je postavena kolem různých fúzí techna, house music, electra, popu a další klubových žánrů a to hlavně formou živých vystoupení. Větším koncertům bude věnována Rosnička.main stage, taneční hudba pak bude ke slyšení v Ausfahrt.club beudinském stanu na pláži. Silné zastoupení má na letošní Rosničce také světově nejoblíbenější žánr rap. Na své si ale přijdou i posluchači experimentální hudby.

30. června až 2. července vystoupí Younger Than Me (IT), Rhyw (UK), Fraxinus (UK), DJ JM (LT), David Kochs (DE), Dramas (AT), Niko S. (DE), AINO (DE), Waterbased (SK), Laokoon, Anki, Blue Uandi, Tokyo Drift, Méta Monde, Fleika, Nadváha a další.

Kompletní program a více informací o letošní Rosničce naleznete na webových stránkách www.festivalrosnicka.cz nebo festivalovém Facebooku a Instagramu. Vstupenky jsou k dostání v on-line předprodejní síti smsticket.cz.


Zdroj: TZ Rosnička

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *