Tam kde sa čas prelieval a realita rozpadala pod vplyvom afrických perkusívnych vzorcov – v Kongu narodená, v Londýne usadená producentka Nkisi sa po nekompromisnom sete pre NEXT Festival 2017 vracia na miesto činu! Doplní ju súčasný zvuk Bali v zástúpení Kasimyna. O ostrý prierez domácim klubovým spektrom sa postarajú w y m e, Isama Zing a Detlef Dakar.

Nkisi patrí medzi to najlepšie, čo ponúka aktuálna klubová špička oscilujúca okolo mien ako Total Freedom, KABLAM či Meuko Meuko.

Zakladajúca členka zásadného kolektívu N0N, ktorý od roku 2015 vytvára autonómny priestor pre umenie africkej diaspóry sa pravidelne objavuje v programoch najprestížnejších festivalov.
Jej schopnosť spájať široké vplyvy do extatického koherentného celku je evidentná z relácie pre Londýnske NTS Radio aj z nového albumu ‚7 Directions‘ pre zásadný UIQ label, ktorý je inšpirovaný africkou kozmológiou vymykajúcou sa západným princípom. Ostré hrany hardcore beatov, kryštalické glissandá a Belgickým naturelom zafarbené africké korene posunuté do sfér rekonštruovaného rave-u, ktorému nechýba punková senzibilita a politická angažovanosť. Ambientný gabber existuje a je prudko tanečný.

Nkisi bude v piatok vo FUGE sekundovať exkluzívny hosť z Bali: všestraný DJ Kasimyn, ktorého záber siaha od európskej klubovej tradície až po súčasný panázijsky zvuk. O ostrý prierez domácim klubovým spektrom sa postarajú w y m e, Isama Zing a Detlef Dakar.

Akcie Plnka pod vedením dramaturga Juraja Hoppana sú jedným z najprogresívnejších podujatí na Slovensku. Aj preto odporúčame zakúpiť si lístky vždy vopred tu.

Zdroj: TS Plnka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *