“Intimní hyperpopová zpověd, ale taky taneční rytmy i těžké pohlcující beaty.” Takto opisujú Heartnoize Promotion tvorbu londýnskeho producenta Sega Bodega, vlastným menom Salvador Navarrete, ktorý vystúpi v pražskom klube Fuchs2 a to už tento piatok 13.5.2022. Predstaví tu najmä svoj nový album Romeo, ktorý pozostáva z desiatich trackov plných emócií a fantázie. Facebook event nájdeš v tomto odkaze.

● Konceptom celého albumu je jeho vzťah s fiktívnou priateľkou Luci, ktorú môžeme vo vizuáloch vidieť celú zo svetla.

● “Bodega dokumentuje od začiatku do konca vrcholy, pády – a nekonečne komplikované nuansy – milostného vzťahu v jeho ranom štádiu.” opisujú v Paper Magazine.

RomeoKlubový chameleon Sega Bodega (IR) představí na Flédě album Romeo ~ Wavemag

V Segovej tvorbe môžeme počúť prvky experimentálnej elektroniky, UK bassu, trip-hopu či deconstructed club žánrov. Často je tiež spájaný s hyperpopovou scénou a to najmä vďaka jeho spoluprácam so Sophie (rest in peace queen) či s Dorian Electra. Sega je spoluzakladateľom labelu Nuxxe, kde patria aj Shygirl, Coucou Chloe či Oklou.

Náš rozhovor s Coucou Chloe z festivalu Pohoda si môžete prečítať tu a rozhovor so Shygirl nájdete na tomto odkaze ∎ 

Okrem sólo tvorby teda spolupracuje s mnohými umelcami, odporúčame si vypočuť napríklad nový track od Eartheater, ktorý spolu s ňou produkoval práve Sega Bodega.

Jeho hudobné začiatky siahajú už k jeho jedenástim rokom, kedy sa začal pohybovať vo svete hudobných kapiel. Prvá kapela, ktorej bol súčasťou, niesla názov Execution Chamber a bola black metalová. V mladosti takto Sega vystriedal niekoľko hudobných skupín. Vo svete elektronickej hudby sa začínal dostávať do povedomia v rokoch 2012 až 2015 a to aj so svojim EP Song Dynasty. So Shygirl a Coucou Chloe začal spolupracovať už v roku 2016 a to viedlo k založeniu labelu Nuxxe. Shygirl vtedy vydala svoj debutový singel „Want More“ produkovaný Segom.

● Príďte si vychutnať Segovu experimentálnu tvorbu naživo už tento piatok v Prahe. Ak ste náhodou nezohnali lístky na pražský koncert, môžete tiež navštíviť brnenskú Flédu a to už v stredu 11.5.

Text: Sasha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *