Pred časom sme písali o dánskej elektronike v podaní Patricka Madsena aka SEKUOIA. Vystúpil v rámci koncertného večera v Bratislave, ktorý organizoval Wilsonic. Dnes vyšiel tento nový videoklip ku pesničke Somewhere.

Sekvoja je strom, ktorý sa považuje za zázrak prírody. Dosahuje veľkú výšku aj vek, rozmožuje sa unikátnym spôsobom. So žiadnym iným si ho skrátka tak ľahko nezameníte, čo sa dá povedať aj o hudbe, ktorú produkuje mladučký Dán Patrick Madsen. Jeho Sekuoia, ktorá hráva naživo v trojčlennom obsadení má organický a zároveň elektronický zvuk. Náladou evokuje jesennú nostalgiu za uplynulým letom: Za oknom prší, kvapky udierajúce o sklo sú ako beaty, kdesi z hmly sa vynárajú zasnené vokály. No zrazu sa rozjasní, pulz sa zrýchľuje, vychádza dúha.

Je to introvertná indietronica postavená na krehkých melódiách a chillwavových náladách, no neutápa sa v prílišnej melanchólii. Očarí všetky citlivé duše s trochou škandinávskej introvertnosti a post-dubstepovým feelingom à la Burial. Sekuoia má za sebou úspešné predskakovanie kapelám ako WhoMadeWho, Mø, Veto alebo Active Child a práve dokončuje debutový album.

Viac od Sekuoia na SoundCloude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *