Vo štvrtok, 23. apríla, sa v Olomouci uskutoční už šiesty ročník výnimočnej prechádzky vernisážami XY 2020. XY je spoločný projekt olomouckých nezávislých galérií. Prechádzka prepojuje zaujímavé miesta verejného priestoru s kreativitou oslovených umelcov, a otvára tak miesto dialógu so súčasným umením.

Behom jedného dňa prebehne v nezávislých galériách Olomouca séria vernisáží, koncertov, performance a projekcií. Svoju tvorbu odprezentujú umelci spojení s mestom Opava. Ku prechádzke je možné sa kedykoľvek spontánne pripojiť, jednotlivé výstavy sú od seba vzdialené len na pár krokov. Výstavy a inštalácie sú často koncipované ako site specific, teda sú pripravované priamo na mieru jednotlivým miestam. Predchádzajúce ročníky XY boli zamerané na umeleckú scénu Brna (2015), Ostravy (2016), Ústí nad Labem (2017), Bratislavy (2018) a Zlína (2019).

Kurátori a dramaturgovia:
David Bartoš, Monika Beková, Jakub Frank, Adéla Chorá, Alexandr Jančík, Nela Klajbanová, Veronika Kočiříková, Marie Meixnerová, Vlasta Mudruňková, Jaromír Pražák, Pavel Šuráň, Kamil Zajíček

Text: Sasha / Zdroj: TS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *