Tesne pred začiatkom leta oživila éter pozitívne ladená skladba „Far Light“ od mladého producenta Sama Štefanca, ktorý tvorí pod menom Bulp. Singel predznamenal jeho debutové EP, ktoré práve vychádza v spoločnej opatere labelov Deadred a Starcastic.

Endian EP predstavuje zmes melodických liniek a úderných rytmov, melancholických aj pozitívnych motívov. Nahrávka obsahuje 5 skladieb, každú s osobitým výrazom a štýlom. Téma, ktorá ich všetky spája sú životné cesty – nachádzajú sa tu skladby opisujúce hrejivý pocit, kedy je svetlo na konci tunela na dohľad, ako aj skladby približujúce pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov.

Hudobná inšpirácia prišla vždy nečakane, no väčšinou bola spojená s procesom spájania zvukov a nástrojov najrôznejšieho pôvodu – elektronicky vygenerované zvuky, akustické nástroje, či rôzne sample. Nečakaný výsledok týchto kombinácii častokrát posunul vývoj tvorby vždy iným smerom.

O vokály sa postarala autorova sestra a výnimočná speváčka Jana Štefancová a samotný Bulp. Ich nahrávanie prebehlo v štúdiu Men-at-sound v Trenčíne, mastering nahrávok si vzal na starosť Tom Karásek Gargle & Expel Studio v Dubline. Autorom artworku EP je samotný Bulp pod supervíziou štúdia Fluidum.

Endian EP vychádza ako free download vo veľmi limitovanom náklade na 12-palcovom vinyle. Súbory na stiahnutie ako aj platne je možno získať prostredníctvom BandCamp profilu autora a zo stránok oboch vydavateľstiev (Deadred Records a Starcastic).

Pilotný singel „Far Light“ sa medzičasom dočkal aj vizuálneho spracovania. Video bolo natočené v chátrajúcich Grösslingových kúpeľoch v Bratislave v réžii Marty Prokopovej a Michala Blaška. Do ústrednej postavy bola obsadená nórska študentka a tanečníčka Magdalene Solli. Konceptom celého videoklipu je zachytenie pocitu tápania v tme a hľadania vzdialeného svetla.

Tracklist:

1. Dune

2. Moving On

3. Far Light

4. Endian

5. Over

Bulp

Bulp je alter ego Sama Štefanca, mladého nádejného producenta elektronickej hudby a občasného DJ-a. Jeho muzikálne cítenie bolo v hudobníckej rodine formované už od detstva, okrem iného aj štúdiom hry na klavír. Už ako 11-ročný sa zoznámil s prostredím počítačových softvérov na komponovanie a editáciu hudby, čo mu otvorilo nové dvere pre vnímanie hudby ako takej. Neskôr ho práve tento zážitok priviedol k štúdiu práce so zvukom v audiovizuálnych dielach na VŠMU v Bratislave.

Vo svojej hudbe organicky prepája svojím pôvodom rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu, ovplyvnený tvorbou Moderat, Mount Kimbie či Bonobo.

Bulp svoje skladby prezentuje aj naživo, okrem laptopu, klávesov a rôznych elektronických hračiek používa aj perkusie a vlastný vokál. Na značke Deadred / Starcastic mu v júni 2015 vyšiel singel Far Light nasledovaný debutovým Endian EP.

Viac info na Deadred Records, alebo SoundCloude BULP-a.

Zdroj: TS Deadred Records

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *