Aj keď je momentálne hudobná platforma SoundCloud často spájaná s kritikou, že mnoho umelcov napríklad nemôže zverejniť svoje beaty alebo tracky, kvôli možnému porušovaniu autorských práv; stále ide o skvelú možnosť objavovať novú hudbu. Skoro každý deň nájdem novú zaujímavú skladbu, umelca alebo hudobný label či kolektív. Tu je prvá časť nepravidelnej série článkov nových hudobných objavov Swine Daily.

Pozrite sa na naše čerstvé hudobné tipy a dajte nám do komentárov vedieť, koho ste našli vy! ↴↴

Gene Fisher

Gene Fisher je mladý raper z Houstonu, Texasu. Na svojom SoundCloude si udržuje priemerný počet piatich či šiestich pesničiek. Častokrát ich z ničoho nič zmení, alebo vymaže. V priebežnej komunikácii cez Twitter, ktorú spolu udržujeme mi mladý talent prezradil, že pripravuje video na skvelý track „Winter [ice] (ft. Crosby)(prod. idntrmmbr)„, nové EP a debutový album. Po jeho vydaní sa Fisherovi istotne dostane viac pozornosti.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/306622250″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Deem Spencer

Deem Spencer je jedným z mála pozoruhodných a kvalitných umelcov, ktorých hudba nám pristála priamo v emailovej schránke. Len 21 ročný raper a spevák z newyorskej časti Jamaica, Queens má za sebou album/EP sunflower a pár videoklipov. Najnovšie vypustil vonku minimalistický, no poetický videoklip na príjemný track „soap“, kde hosťovala Sylvie Grace na violončelo. Samotný raper o videu pre Pigeons and Planes hovorí: „There’s a lot of dumb ass things I did to impress people or to fit in and in the video I’m beating myself up over it. The title comes from the metaphor at the end: „The greatest soap does nothing for a popped bubble.“

Deem Spencer taktiež sporadicky vystupuje naživo v New Yorku. Odohral už koncerty ako support pre raperov Nasty Nigel, Le1f, Open Mike Eagle a ďalších.

Phat Alber G

Phat AlberG je jeden z našich najmysterióznejších objavov. Torontského rapera sme náhodou našli na SC cez odporúčané skladby, kedy mal na profile zverejnené dva tracky. Jedna z nich – „Iceburgs“ – tám stále ostala. V priebehu dvoch rokov zverejnil skladby, ktoré následne hneď zmazal. Pred rokom nám odpísal, že v priebehu mesiaca pridáva novú hudbu. Rok nič a minulý týždeň mi na Twitteri poslal nový track a „thank you for loving my shit“. Track bol na druhý deň dole, s tým, že potrebuje lepší mastering. Ostávame trpezliví a nemôžeme sa dočkať na sľubovaný album (ževraj budeme prví, čo ho budeme počuť).

Vypočuj si už 3 tracky, ktoré má Phat AlberG (zatiaľ) na SC. Jeho drsná, no nenútená a prirodzená flow výborne sadá na oldschoolové a „raw“ beaty.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/308669434″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

 

Hudobné novinky na SK/CZ scéne:

Gramo Rokkaz

Slovenský hip-hopový kolektív Gramo Rokkaz zverejnil nové video na track „Daj mi pokoj!“. O produkciu na energický song  sa postaral chorvátsky Koolade, ktorý má za sebou spolupráce s menami ako Masta Ace, Sean Price, Das EFX, Xzibit, Ghostface Killah a Masta Killa. Raperi Decko, Tono S. a Danosť sa na natáčanie klipu vybrali priamo za Kooladeom do Chorvátska.

Dreem Tran’s

Jeden z najzaujímavejších českých producentov Dreem Tran’s, ktorý v hudbe mieša súčasné žánre ako bass music, trap či jersey club, vydal debutové EP. Na českom labeli Meanbucket vyšiel sebavedomý projekt ABVOO, jeho premiérový stream sme predstavili na Swine Daily. Vypočuj si jungle párty track „Boaconic“.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/playlists/289847478″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

FVLCRVM

Asi najznámejší slovenský DJ a producent FLVCRVM zverejnil nové remixové EP. Slipstream (The Remixes) vyšlo na austrálskom labeli Never Slept a o nové verzie trackov „Slipstream“ a „Afterburner“ sa postarali svetový producenti ako Robustt, Deep Shoq, Shake It Maschine, BSN Posse a Nunca Duerma. Pure craziness.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/playlists/301463386″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Petijee

Konečne. Slovenský hip-hopový beatmaker Petijee pôvodom z Prešova vydal plnohodnotný debutový album Soul Paper Scissors. Ako vinyl si nahrávku môžete zaobstarať cez český label Humble Grooves, s ktorým Petijee spolupracuje už dlhšie. Všetky sample k beatom Petijee vyberal čisto z vinylov a na výslednom projekte je cítiť nesmiernu dušu a cit. Ako nám povedal Petijee osobne, práve to je to, čo ho na hudbe zaujíma najviac. Celý album je navyše od začiatku po koniec myslený ako príbeh. Zahĺb sa už do skvelého a soulového inštrumentálneho projektu aj ty.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/playlists/298105092″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Viac našich hudobných odporúčaní nájdete na našom SoundCloude.

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *