Po poslednom ročníku v Paríži sa Red Bull Music Academy 2016 presúva do rodného kraja vplyvných umelcov a kapiel ako Oscar Peterson, Leonard Cohen, BadBadNotGood, Kaytranada, Godspeed You! Black Emperor či Arcade Fire. Montreal sa teda na chvíľu stane domovom aj pre 18. ročník “najpremyslenejšieho a najlepšie zorganizovaného mestského festivalu roku 2014,” ako píše New York Times.

„Epicentrum kanadského umeleckého experimentovania s bohatou históriou zakorenenou v žánroch ako disco, jazz, folk, hip-hop a techno podporuje prosperujúcu umeleckú scénu na všetkých frontoch. Mesto je jedinečné svojou architektúrou a rozmanitou priemyselnou krajinou a práve preto bolo už v minulosti hostiteľom množstva festivalov, výstav či spoločenských stretnutí,“ píše v tlačovej správe Red Bull.

Séria podujatí, výstav, workshopov, prednášok a štúdiových sessions na jeseň opäť spojí 30 minuloročných účastníkov a 40 novovybraných hudobníkov z celého sveta.

Aplikačná fáza pre všetkých producentov, vokalistov či inštrumentalistov začína 18. januára a prihlášku je možné podať do 7. marca. Všetky priebežné info nájdeš na redbull.sk/rbma.

Prvá Red Bull Music Academy sa uskutočnila v roku 1998 v Berlíne a od tej doby navštívila mnoho svetových metropol ako je Madrid, New York, Tokyo, Londýn alebo Kapské mesto. V každom meste vyrástlo centrum so špičkovo zariadenými nahrávacími štúdiami, rozhlasovým štúdiom, prednáškovou sálou či inštaláciou miestnych vizuálnych umelcov.

Po minuloročných hrozivých udalostiach v parížskej metropole 13. novembra bola Red Bull Music Academy 2015 predčasne prerušená. Vzhľadom na to bolo 30 účastníkov z Paríža vybraných do Montrealu, kde sa k nim pripojí ďalších 40 novovybraných účastníkov. To znamená, že celkový počet účastníkov v Montreale bude 70 (namiesto obvyklých 60).

Red Bull Music Academy Night

Ak sa akadémie v Montreale nezúčastniš osobne, priblíž si aspoň čiastočne jej atmosféru a zaži to na vlastnej koži! Prídi v piatok 26. februára do košickej Tabačky, kde sa bude konať Red Bull Music Academy Night. Pre viac info o evente a účinkujúcich sleduj redbull.sk, kde sa čoskoro dozvieš viac.

Ak to máš na východ Slovenska ďaleko, odskoč si na sobotňajšiu Red Bull Music Academy Night do brnenského Kabinetu Múz (27. február), alebo Ostravy – Provoz Hlubina (4. marec).

Aplikačná fáza pre všetkých hudobníkov začína 18. januára a prihlášku je možné podať do 7. marca. Prihlás sa alebo pošli správu svojmu kamarátovi producentovi.

TS pre Swine Daily poskytla Martina Kinčeš z RedBull.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *