Dva roky uplynuly od prvního pražského koncertu Yung Leana a Sad boys. Z internetové senzace stal nezaměnitelný generační fenomén. Leandoer a jeho crew společně dospěli do další fáze. Yung Lean vyráží na válečné tažení proti konzervativnímu boombapu i armádě svých vlastních epigonů.

Nová deska Warlord jej zachycuje v nezvykle zvážnělé a sebereflexivní formě. Na Warlord se pod Yung Leanovýma rukama stohy bankovek mění v zelené listy a éterickými syntezátory napuštěné beaty podporují texty o polykání MDMA v hlubokém lese nebo jízdě noční dálnicí pryč od zástupů anonymních followerů. Crew Sad Boys se rekrutuje z paralelního stockholmského gangu GTB/SG (Gravity Boys/Shield gang) a můžeme tak očekávat, že Leaniemu budou krýt záda hitmakeři jako Yung Gud a Yung Sherman, na micu jej pak podpoří i R’n’B‘ „robot, kterému drogy dodávají emoce“ Bladee a fashion ikona ECCO2K. Před Yung Leanem vystoupí i mladý chicagský rapper Adamn Killa, který má k chicagskému agresivnímu „drill“ zvuku podobně podvratný přístup jako Lean k trapovým hvězdám a Sad Boys doprovázel už na americké části aktuálního turné.

Koncert organizuje Fource Entertainment, ktorý stoja za množstvom kvalitných svetových koncertov. Okrem budúcich koncertov Disclosure, Pentatonix, Wolf Alice, The Lumineers, Moderat a iných majú za sebou obrovské vypredané koncerty. Na druhú stranu sa neboja do Prahy zavolať aj menej známe a talentované mená.

Tu nájdete Facebook a webstránku Fource.

Text: Lumír Nykl (A.M. 180 Gallery, Red for Colourblind)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *