● [ENGLISH INTERVIEW BELOW]

Každý mesiac, už po dobu troch rokov, pripravujeme na našom Spotify pravidelné playlisty novej hudby s názvom Swine Advisor. Bez dlhých článkov, bez recenzii, rozhovorov, analýz; čistá dávka novej hudby naprieč žánrami od elektroniky, experimentálnej hudby, ambientu, alternatívneho popu, R&B, hip-hopu, trapu, jazzu, a všetkého medzi tým. Každý mesiac taktiež vždy oslovujeme vizuálnych umelcov z celého sveta, ktorých obdivujeme (a ktorých štýl „kurátorsky“ sedí so Swine Daily) a oslovíme ich, či by nemali záujem spolupracovať na covery pre Swine Advisor. Každý mesiac tak zároveň s novou hudbou prezentujeme aj nového umelca či umelkyňu.

Septembrový výber novej hudby je nabitý naozaj pestoru zmesou nových skladieb. Dua Saleh, argentínska reggaeton raperka Six Sex, R&B talent Erika de Casier, brazílska žijúca funk legenda MC Carol, čilský producent Syntrovert (ktorý vyšiel aj na našej prvej Bandcamp kompilácii Swine World), jazz-riddim od Egyptsko-Etiópskej producentky a speváčky Alewya, zasnená Marrisa Nadler, Grouper či Cassandra Jenkins alebo poľská skladateľka Hania Rani.

V najnovšom Swine Advisore sa objaví aj novinka z ambient reggaetonového projektu Night in Tijuana od Kelmana Durana, nový experimentálny reggaeton track od Nick Leóna, futuristický trap od Yung Skrrt, nechýba ani nový Earl Sweatshirt s Wikim či kultový producent Amon Tobin.

V playliste sa objaví aj slovenský alternatívny rapový objav ray25 na feate so Snom, či naše nové objavy ako singapurská glitch-dream-pop speváčka yeule alebo raper AKIRA.

O futuristický a technicky naozaj prepracovaný cover sa postaral grafický dizajnér a 3D vizuálny umelec Arytom Togo, ktorý pochádza z malého sibírskeho mesta Bratsk. Aktuálne dokončuje inžinierske štúdium na univerzite v Krasnojarsku (tretie najväčšie mesto na Sibíri). Jeho prácu môžete sledovať na Instagrame.

● Artyom Togo about himself:

„I am a young designer originally from Russia, born in a small provincial Siberian town of Bratsk, in harsh living conditions. I’ve been designing for more than two years, so I’m at the beginning of my journey. Design and art help me to reveal something deep and hidden in my mind, to show my interpretation of certain things.“

„About my work. Lately, I have been interested in space. I’ve always wondered what this endless dark space hides. Experimenting, I wanted to recreate something alien. Alien abstractions, unexplored planets, and a dark unknown world, possibly dangerous, that’s what I tried to show in my work.“

Artyom Togo: „A small collection of logotypes“

● When I asked Artyom if he is inspired by sci-fi literature, he told me via Instagram:

„If we take popular and mass scientific literature about the cosmos: this is primarily Stephen Hawking (for example, „The Theory of Everything“, „Black Holes and Young Universes“) and in general physics as a science, thermodynamics. I’m an engineer by profession, haha, so science is very interesting and close to me 🙂 I love Star Wars from movies, the whole universe really inspires me. Yes, in general, I inhale the surrounding world, people and it translates into my art as well.“

● I recommended to Artyom some Arthur C. Clarke and Isaac Asimov and he told me, that he knows, of course, „2001: A Space Odyssey“, but will check out more books by Asimov. „But all my childhood was spent on fairy tales!“ he wrote me back.

Artyom Togo – INVASION. Acid logo for the upcoming release of @ankhipunk. Taken from Artyom’s Instagram.

Text: Krištof Budke ► Check out our exclusive premieres on SoundCloud

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *